Hlavní navigace

Firefox 3.1 do konce roku 2008, Firefox 4.0 během příštího roku

Jiří Macich ml.

Krátce po uvolnění Firefoxu 3.0 RC1 přichází přímo z Mozilla Corporation nástin toho, co uživatelé druhého nejrozšířenějšího prohlížeče mohou očekávat do budoucna. Po Firefoxu 3.0 přijde Firefox 3.1. Jeho betaverze je v plánu na konec léta, finální verze je předběžně naplánována tak, že by měla vyjít ještě do konce roku a s jejím příchodem skončí podpora pro současnou druhou generaci Firefoxu. Firefox 3.1 přinese vedle jádra Gecko 1.9.1 také některé nové prvky v uživatelském rozhraní, které se…

Doba čtení: 1 minuta

Krátce po uvolnění Firefoxu 3.0 RC1 přichází přímo z Mozilla Corporation nástin toho, co uživatelé druhého nejrozšířenějšího prohlížeče mohou očekávat do budoucna. Po Firefoxu 3.0 přijde Firefox 3.1. Jeho betaverze je v plánu na konec léta, finální verze je předběžně naplánována tak, že by měla vyjít ještě do konce roku a s jejím příchodem skončí podpora pro současnou druhou generaci Firefoxu. Firefox 3.1 přinese vedle jádra Gecko 1.9.1 také některé nové prvky v uživatelském rozhraní, které se nestihlo zařadit do Firefoxu 3.0. Ten už tak oproti prapůvodním plánům nabral roční skluz. Jak už ale číslo verze naznačuje, nemělo by jít o nic až tak zásadního.

Po Firefoxu 3.1 je v plánu Firefox 4.0, který přinese Gecko 2.0, na němž se pracuje už osm měsíců. Čtvrtá generace Firefoxu by měla být hotová do konce roku 2009. Ke konci letošního roku je vedle Firefoxu 3.1 naplánováno také uvolnění zásadnějších vývojových milníku Firefoxu Mobile. Stále ale ještě čekáme na finální Firefox 3.0, který by měl vyjít nejpozději do konce letošního června. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?