Hlavní navigace

Firefox 3.1 nabírá zpoždění, Mozilla testuje úpravu tabbed-browsingu

13. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Třetí betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 nevyjde 26. ledna, jak bylo původně plánováno, ale minimálně o týden později. Důvodem je prý větší množství problémů, které je nutné ještě vyřešit. Podstatná část z nich se týká podpory JavaScriptu. Právě výrazně rychlejší JavaScript má být jedním z es v rukávu nové verze aktuální tržní dvojky mezi prohlížeči. Uvidíme, jak velký vliv bude mít zdržení třetí betaverze na uvedení verze finální a jak se promítne i do uvedení e-mailového klienta Mozilla…

Třetí betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 nevyjde 26. ledna, jak bylo původně plánováno, ale minimálně o týden později. Důvodem je prý větší množství problémů, které je nutné ještě vyřešit. Podstatná část z nich se týká podpory JavaScriptu. Právě výrazně rychlejší JavaScript má být jedním z es v rukávu nové verze aktuální tržní dvojky mezi prohlížeči. Uvidíme, jak velký vliv bude mít zdržení třetí betaverze na uvedení verze finální a jak se promítne i do uvedení e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3, který by měl navazovat. (Mozilla Wiki)

V Mozilla Corporation se však kromě příprav zmíněné verze prohlížeče testují také různé změny týkající se tabbed-browsingu. Ve vývojové větvi verze, která se má objevit až někdy po Firefoxu 3.1, se nyní odkazy manuálně otevřené do nového panelu (např. kolečkem myši) neotevírají až jako poslední panel v okně, ale hned napravo od aktuálního panelu. Zní to sice jako drobnost, ale Mozilla by se tak přizpůsobila zvyklostem z Internet Exploreru a novému Google Chrome, čímž by novým uživatelům zase o něco usnadnila změnu prohlížeče. Každopádně jistě půjde způsob otevírání panelů nějakou formou změnit. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).