Hlavní navigace

Firefox 3.1 vylepší blokování závadných doplňků

18. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních dnech se v nočních buildech připravovaného prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 objevilo několik menších novinek, které stojí alespoň za zpětné souhrnné upozornění. Po privátním módu a stránce s náhledy na všechny otevřené weby nyní přichází také podpora přetažení již otevřeného panelu mimo aktuální okno ve stylu Google Chrome. Vestavěný prohlížeč zdrojového kódu nyní uvedené URL činí aktivními odkazy, takže kliknutím na ně se daná adresa ve Firefoxu také otevře. Dále stránka…

V posledních dnech se v nočních buildech připravovaného prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 objevilo několik menších novinek, které stojí alespoň za zpětné souhrnné upozornění. Po privátním módu a stránce s náhledy na všechny otevřené weby nyní přichází také podpora přetažení již otevřeného panelu mimo aktuální okno ve stylu Google Chrome. Vestavěný prohlížeč zdrojového kódu nyní uvedené URL činí aktivními odkazy, takže kliknutím na ně se daná adresa ve Firefoxu také otevře. Dále stránka upozorňující na nedůvěryhodnost certifikátu při návštěvě zabezpečené stránky nabízí nyní detailnější (resp. „polopatičtější“) informace a nastalé situaci.

Počítá se také s vylepšenou funkcí pro blokování nebezpečných rozšíření nebo plug-inů včetně zastaralých a děravých verzí nebo těch, u kterých se objeví zásadní problém s kompatibilitou. Současný Firefox 3 si jejich seznam pravidelně stahuje a porovnává je s těmi, které jsou u uživatele nainstalovány a pokud najde shodu, závadný doplněk je zablokován. Až sedmdesát procent uživatelů nějaký takový doplněk používá. Firefox 3.1 bude podporovat dva stupně takto vzdálené správy doplňků. U méně závažných případů pouze uživateli zobrazí informaci a je pak jenom na něm, jestli problém bude řešit či ignorovat. U závažných případů však nadále bude k dispozici automatická deaktivace. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).