Hlavní navigace

Firefox 3.5: na cestě k finální verzi bude ještě RC2

18. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Finální Mozilla Firefox 3.5 se blíží, ale první release candidate verze jím ještě nebude. Během dneška nebo zítřka má vyjít ještě druhá release candidate verze, která by už mohla být prohlášena za finální produkt. Povšimněte si, že tentokrát jsou jednotlivé RC verze uvolňovány velmi rychle po sobě: neprobíhá žádné dlouhodobější testování. Věřme tedy, že pro tento účel dobře posloužily čtyři předešlé regulérní betaverze následované ještě speciálním Firefoxem 3.5 Preview. Nynější RC verze jsou…

Finální Mozilla Firefox 3.5 se blíží, ale první release candidate verze jím ještě nebude. Během dneška nebo zítřka má vyjít ještě druhá release candidate verze, která by už mohla být prohlášena za finální produkt. Povšimněte si, že tentokrát jsou jednotlivé RC verze uvolňovány velmi rychle po sobě: neprobíhá žádné dlouhodobější testování. Věřme tedy, že pro tento účel dobře posloužily čtyři předešlé regulérní betaverze následované ještě speciálním Firefoxem 3.5 Preview. Nynější RC verze jsou primárně šířeny skrze automatické aktualizace cca 800 000 testerů vývojových verzí.

Vývoj Firefoxu 3.5 každopádně finišuje: Mozilla Corporation stále trvá na tom, že finální verze vyjde ještě do konce měsíce. Je tedy čas začít se konkrétněji zajímat o verzi následující. Už dříve bylo prezentováno několik záměrů a plánů týkajících se budoucnosti Firefoxu: výrazné zapracování na výkonu, přenos některých funkcí ze samostatných rozšíření Personas, Prism a Ubiquity, speciální stránka na prázdném panelu nebo funkce about:me. Nejnovější zprávou je, že první alfaverze Firefoxu 3.6 vyjde měsíc po ostrém Firefoxu 3.5. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).