Hlavní navigace

Firefox 3.5 s kritickou chybou, Firefox 3.6 možná do konce roku

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation upozornila, že nový Firefox 3.5 obsahuje kritickou chybu, která může být zneužita pouhým navštívením záškodnického webu. Problém tkví v Just-in-time (JIT) JavaScript compileru. Dočasným řešením je přejít na konfigurační obrazovku about:config a tam přepnout javascript.options.jit.content na hodnotu false. Zmíněnou kritickou chybu každopádně opraví nový Firefox 3.5.1, který by mohl vyjít ještě do konce tohoto týdne. Podle dřívějších informací by měl vyřešit i problém s…

Mozilla Corporation upozornila, že nový Firefox 3.5 obsahuje kritickou chybu, která může být zneužita pouhým navštívením záškodnického webu. Problém tkví v Just-in-time (JIT) JavaScript compileru. Dočasným řešením je přejít na konfigurační obrazovku about:config a tam přepnout javascript.op­tions.jit.con­tent na hodnotu false. Zmíněnou kritickou chybu každopádně opraví nový Firefox 3.5.1, který by mohl vyjít ještě do konce tohoto týdne. Podle dřívějších informací by měl vyřešit i problém s pomalými starty prohlížeče při příliš velkém obsahu vyrovnávací paměti. (Mozilla Security Blog)

Vývojáři Firefoxu se také sešli a podebatovali nad orientačními daty vydání následujících verzí. Nový Firefox 3.6 by podle nich mohl být do konce roku. Připomeňme ale, že úplně stejně avizovali loni v létě datum uvedení Firefoxu 3.1 (později Firefox 3.5). Nakonec vyšel až v červnu tohoto roku. Navíc těžko uvěřit, že by se ta spousta dříve slíbených funkcí dala stihnout implementovat a řádně otestovat v tak krátkém termínu. Vedle výrazného posílení výkonu jde třeba o integraci funkcionality a některých principů z projektů Prism, Personas nebo Ubiquity. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.