Hlavní navigace

Firefox 3.5 s kritickou chybou, Firefox 3.6 možná do konce roku

Jiří Macich ml.

Mozilla Corporation upozornila, že nový Firefox 3.5 obsahuje kritickou chybu, která může být zneužita pouhým navštívením záškodnického webu. Problém tkví v Just-in-time (JIT) JavaScript compileru. Dočasným řešením je přejít na konfigurační obrazovku about:config a tam přepnout javascript.options.jit.content na hodnotu false. Zmíněnou kritickou chybu každopádně opraví nový Firefox 3.5.1, který by mohl vyjít ještě do konce tohoto týdne. Podle dřívějších informací by měl vyřešit i problém s…

Mozilla Corporation upozornila, že nový Firefox 3.5 obsahuje kritickou chybu, která může být zneužita pouhým navštívením záškodnického webu. Problém tkví v Just-in-time (JIT) JavaScript compileru. Dočasným řešením je přejít na konfigurační obrazovku about:config a tam přepnout javascript.op­tions.jit.con­tent na hodnotu false. Zmíněnou kritickou chybu každopádně opraví nový Firefox 3.5.1, který by mohl vyjít ještě do konce tohoto týdne. Podle dřívějších informací by měl vyřešit i problém s pomalými starty prohlížeče při příliš velkém obsahu vyrovnávací paměti. (Mozilla Security Blog)

Vývojáři Firefoxu se také sešli a podebatovali nad orientačními daty vydání následujících verzí. Nový Firefox 3.6 by podle nich mohl být do konce roku. Připomeňme ale, že úplně stejně avizovali loni v létě datum uvedení Firefoxu 3.1 (později Firefox 3.5). Nakonec vyšel až v červnu tohoto roku. Navíc těžko uvěřit, že by se ta spousta dříve slíbených funkcí dala stihnout implementovat a řádně otestovat v tak krátkém termínu. Vedle výrazného posílení výkonu jde třeba o integraci funkcionality a některých principů z projektů Prism, Personas nebo Ubiquity. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?