Hlavní navigace

Firefox 3.6.4 přináší oddělený běh plug-inů, ale jen některých

23. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyšel dlouho očekávaný Mozilla Firefox 3.6.4, který přináší oddělení běhu plug-inů od prohlížeče do samostatného procesu. Zatím však nikoliv v plné parádě. Oddělený chod se týká jen plug-inů pro Flash, Silverlight a QuickTime a podporuje jej pouze Firefox 3.6.4 ve verzi pro MS Windows a Mac OS X. V budoucnu se má ale tato funkce rozšiřovat a vylepšovat. Například Firefox 4.0 by měl zvládat oddělený běh plug-inů i pod Linuxem. Plug-iny jsou častou příčinou pádu prohlížeče a díky tomuto…

Vyšel dlouho očekávaný Mozilla Firefox 3.6.4, který přináší oddělení běhu plug-inů od prohlížeče do samostatného procesu. Zatím však nikoliv v plné parádě. Oddělený chod se týká jen plug-inů pro Flash, Silverlight a QuickTime a podporuje jej pouze Firefox 3.6.4 ve verzi pro MS Windows a Mac OS X. V budoucnu se má ale tato funkce rozšiřovat a vylepšovat. Například Firefox 4.0 by měl zvládat oddělený běh plug-inů i pod Linuxem. Plug-iny jsou častou příčinou pádu prohlížeče a díky tomuto separování od jeho procesu by tedy nyní při chybě plug-iny neměly shodit celý prohlížeč.

Mozilla Firefox 3.6.4 posiluje stabilitu i opravou několika chyb a také přináší bezpečnostní opravy. Těch je celkem sedm, z nichž pět má statut kritické opravy. V české lokalizaci prohlížeče se uživatelé také mohou setkat s již dříve avizovanou výměnou podporovaných webových RSS čteček. U nás nepříliš oblíbenou službu Bloglines.com a již neexistující Články.cz střídá tandem Google Reader a Články.jyxo.cz. Firefox 3.6.4 je možné stahovat i ze Slunečnice.cz. Zároveň vyšel i Firefox 3.5.10.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).