Hlavní navigace

Firefox 3.6.4 s nezávislým během některých plug-inů

8. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový Mozilla Firefox 3.6.4 kromě oprav chyb nabídne i dlouho slibovanou a připravovanou novinku: běh plug-inů v nezávislých procesech. Výrazně by se tím měla zvýšit stabilita prohlížeče, protože ve velké části jeho pádů mají prsty právě plug-iny třetích stran. Ty by tedy nově měly padat bez negativního vlivu na chod samotného prohlížeče. Je to směr vývoje, který oslovuje víceméně všechny tvůrce prohlížečů napříč trhem. Nejvíce si v této oblasti zatím udělal jméno Google Chrome. Ten spouští v…

Nový Mozilla Firefox 3.6.4 kromě oprav chyb nabídne i dlouho slibovanou a připravovanou novinku: běh plug-inů v nezávislých procesech. Výrazně by se tím měla zvýšit stabilita prohlížeče, protože ve velké části jeho pádů mají prsty právě plug-iny třetích stran. Ty by tedy nově měly padat bez negativního vlivu na chod samotného prohlížeče. Je to směr vývoje, který oslovuje víceméně všechny tvůrce prohlížečů napříč trhem. Nejvíce si v této oblasti zatím udělal jméno Google Chrome. Ten spouští v oddělených procesech i jednotlivé otevřené weby, ale Mozilla Firefox se zatím zaměřuje jen na plug-iny.

Verze 3.6.4, která je předběžně naplánována na začátek května, však ještě zdaleka nenabídne nezávislý běh plug-inů v plné parádě. Prozatím tuto funkci nabídne jen verze pro Windows a Linux. Odděleně navíc poběží jen plug-iny pro Flash, Silverlight a Quick Time. Například Java nebo různé plug-iny PDF prohlížečů zatím nepoběží odděleně. V plánu je ale rozšiřování záběru, toto má být jen první krok. Časem by se dle dřívějších informací mohlo dospět i k oddělení renderování grafického prostředí prohlížeče. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.