Hlavní navigace

Oddělený běh plug-inů: Firefox 3.6.6 a chystaný mobilní Firefox 2.0

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Corporation vydala nový Mozilla Firefox 3.6.6. Tato verze ladí oddělený běh vybraných plug-inů, který přinesl Mozilla Firefox 3.6.4 vydaný teprve minulý týden. Nečekejte však rozšíření počtu separovaných plug-inů z dosavadního kvarteta nebo doplnění podpory pro Linux. V této aktualizaci vývojáři zvýšili časový limit, po jehož dosažení jsou neodpovídající plug-iny násilně ukončeny. Předchozí nastavení totiž způsobovalo na méně výkonných počítačích zbytečné násilné ukončení plug-inů. Pro…

Mozilla Corporation vydala nový Mozilla Firefox 3.6.6. Tato verze ladí oddělený běh vybraných plug-inů, který přinesl Mozilla Firefox 3.6.4 vydaný teprve minulý týden. Nečekejte však rozšíření počtu separovaných plug-inů z dosavadního kvarteta nebo doplnění podpory pro Linux. V této aktualizaci vývojáři zvýšili časový limit, po jehož dosažení jsou neodpovídající plug-iny násilně ukončeny. Předchozí nastavení totiž způsobovalo na méně výkonných počítačích zbytečné násilné ukončení plug-inů. Pro pořádek ještě uveďme, že verze 3.6.5 byla přeskočena kvůli sladění označení verze s jádrem Gecko.

Aktuálně se dokončuje mobilní Firefox 1.1 pro platformu Maemo, ale plánuje se také již i mobilní Firefox 2.0 pro tentýž linuxový systém známý zejména z komunikátoru Nokia N900. Na seznamu chystaných novinek je využívání více procesů. Po vzoru svého staršího desktopového bratra totiž i mobilní Firefox nabídne oddělený běh plug-inů. Zároveň však dva procesy bude využívat samotný mobilní Firefox 2.0: v jednom poběží zpracování webových stránek a ve druhém pak grafické prostředí prohlížeče. V plánu je též využití hardwarové akcelerace. První alfaverze se má objevit již v červenci. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).