Hlavní navigace

Firefox 3.6 s nezávislým během plug-inů, ovšem jen některých

31. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Firefox 3.6 se v jedné z nejbližších aktualizací dočká podpory pro běh plug-inů v samostatných procesech, od čehož si tvůrci prohlížeče slibují výrazné posílení stability. Před časem bylo uváděno, že tuto funkci nabídne verze 3.7 nebo 3.6.2. Nakonec je pravdivější ta druhá varianta. Tedy, verze 3.6.2 sice vyšla před několika dny bez podpory této funkce, ovšem ta je skutečně naplánována do jedné z dílčích aktualizací. Aktuálně se plánuje vydání betaverze Firefoxu 3.6.3 s podporou běhu…

Mozilla Firefox 3.6 se v jedné z nejbližších aktualizací dočká podpory pro běh plug-inů v samostatných procesech, od čehož si tvůrci prohlížeče slibují výrazné posílení stability. Před časem bylo uváděno, že tuto funkci nabídne verze 3.7 nebo 3.6.2. Nakonec je pravdivější ta druhá varianta. Tedy, verze 3.6.2 sice vyšla před několika dny bez podpory této funkce, ovšem ta je skutečně naplánována do jedné z dílčích aktualizací. Aktuálně se plánuje vydání betaverze Firefoxu 3.6.3 s podporou běhu plug-inů v samostatných procesech. Předmětnou funkcionalitu by tak mohl nabídnout právě Firefox 3.6.3.

Zatím ale nepůjde o běh plug-inů v samostatných procesech v plné parádě. Cílovým stavem sice je, aby všechny plug-iny běžely nezávisle ne prohlížeči, ale v rámci Firefoxu 3.6.x zatím odděleně poběží jen plug-iny pro Flash, Silverlight a Quick Time. Odděleně tedy zatím nepoběží třeba plug-iny PDF prohlížečů, Java nebo Windows Media Player. Omezená podpora nezávislého běhu plug-inů je odůvodněna předcházením možným problémům s kompatibilitou. (Mozilla.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).