Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Firefox 35 vylepšuje komunikátor Hello a integruje Martketplace s aplikacemi od dl - Hello je pěkná myšlenka, která se bohužel zasekla...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 1. 2015 14:58

  dl (neregistrovaný) ---.139.broadband5.iol.cz

  Hello je pěkná myšlenka, která se bohužel zasekla na půli cesty. Komunikátor bez kontaktů, možnosti psát text, zasílat offline zprávy.. Tímhle chcete konkurovat Skypu a Whatsapp, které pomalu míří do prohlížečů, respektive na desktop? :D Asi jako ta funkce Sdílení stránek. Pane bože dyť sdílení na různé sociální sitě je už na každé stránce. Firefox mám rád, ale ten tým, který na něm teď pracuje ho pomaloučku vede do hrobu.

 • 18. 1. 2015 15:00

  dl (neregistrovaný) ---.139.broadband5.iol.cz

  Navíc epic fail Hello je, že musíte nejdřív přes JINÝ komunikátor (nebo mail, pořád fail) poslat odkaz na navázání kontaktu :D :D

 • 18. 1. 2015 21:13

  Jiří Macich ml.

  Odkazy jsou pouze pro hostující (tj. neregistrované / anonymní) uživatele. Jak jinak byste chtěl pracovat s neregistrovanými uživateli?

 • 18. 1. 2015 21:27

  Pepa (neregistrovaný) 2001:4c28:4000:----:----:----:----:----

  1) Hello prvoplánově nemá fungovat jako konkurence pro Skype, natož WhatsApp, ale jako alternativa, protože Skype, Hangouts, Whatsapp nejsou a (zřejmě) dlouho nebudou kompatibilní s Firefox OS.

  2) IM opravdu neumí. To je #fail. Ale co byste chtěl, když to cáluje Telefónica? Přece se nebude připravovat o příjmy z textových zpráv. A volání resp. videohovory v mobilní síti si už zreguluje díky FUP.

  3) Hello kontakty podporuje. Můžete si je manuálně spravovat, ale také načítat z adresáře mobilu (Firefox OS) nebo importovat z Google Accounts, kde uchovává kontakty Gmail nebo Android.

  4) Sociální widgety umístěné na weby obvykle šmírují uživatele, aniž by je museli používat, takže například já si je blokuji. Firefox mi díky Social API umožňuje využívat sociální sítě jenom když skutečně chci.

  Mohl bych si sice instalovat rozšíření přímo od sociální sítě, ale nikdy nemám jistotu, že kromě funkce sdílení neslídí třeba v historii navštívených stránek. Přes Social API tohle sociální sítě nemohou.