Hlavní navigace

Firefox 4.0 Beta 7 ukáže v praxi další novinky

27. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam novinek, které nabídne Mozilla Firefox 4.0 se neustále prodlužuje. V chystané sedmé betaverzi se testeři budou moci setkat s další várkou změn a vylepšení. Pokračují úpravy uživatelského rozhraní, kde zmizí tradiční stavový řádek. V důsledku toho se cíl odkazů, na které právě najede kurzor myši, bude zobrazovat v řádku s adresou. Pro potřeby rozšíření, která stavový řádek dosud hojně využívala, přibude nový speciální panel. Ten se však bude zobrazovat automaticky jen v případě potřeby a…

Seznam novinek, které nabídne Mozilla Firefox 4.0 se neustále prodlužuje. V chystané sedmé betaverzi se testeři budou moci setkat s další várkou změn a vylepšení. Pokračují úpravy uživatelského rozhraní, kde zmizí tradiční stavový řádek. V důsledku toho se cíl odkazů, na které právě najede kurzor myši, bude zobrazovat v řádku s adresou. Pro potřeby rozšíření, která stavový řádek dosud hojně využívala, přibude nový speciální panel. Ten se však bude zobrazovat automaticky jen v případě potřeby a o adekvátní velikosti.

MMF tip early

Z řádku s adresou zmizí tlačítko indikující dostupnost RSS kanálu na právě prohlíženém webu. Prý uživatelé jeho služeb využívali jen velmi omezeně. K odběru RSS kanálu se ale půjde nadále přihlásit přes záložky nebo díky novému tlačítku, které volitelně bude možno umístit na nástrojový panel. Vyhledávací box už nebude barevným efektem indikovat dostupný vyhledávací modul. Prý většina uživatelů stejně netuší, co tento efekt vlastně znamená.

Novinkou je ochrana proti zacyklenému zobrazování modálních zpráv ze strany webových stránek. Volitelně půjde např. při chybě skriptu potlačit další dialogy na dané stránce, takže ji bude možné opustit bez nutnosti poslat k zemi celý prohlížeč. Z prostředí prohlížeče také bude možné provést jeho restartování bez zásuvných modulů, což se opět hodí při řešení důsledků různých chyb a problémů. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).