Hlavní navigace

Firefox 4.0: Firefox Button je nyní i ve verzi pro Linux

Jak známo, chystaný prohlížeč Mozilla Firefox 4.0 částečně nahradí tradiční hlavní nabídku tlačítkem pokřtěným jednoduše Firefox Button, pod nímž se bude skrývat zjednodušená podoba hlavního menu. V nejnovějších vývojových buildech se lze s tímto tlačítkem setkat i ve verzi pro Linux. Na rozdíl od nastavení pro Windows Vista a Windows 7 zde však není a zřejmě ani nebude ve výchozím nastavení aktivní. Zůstane tak zobrazována tradiční hlavní nabídka a Firefox Button se objeví až při jejím skrytí…
Jiří Macich ml.
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak známo, chystaný prohlížeč Mozilla Firefox 4.0 částečně nahradí tradiční hlavní nabídku tlačítkem pokřtěným jednoduše Firefox Button, pod nímž se bude skrývat zjednodušená podoba hlavního menu. V nejnovějších vývojových buildech se lze s tímto tlačítkem setkat i ve verzi pro Linux. Na rozdíl od nastavení pro Windows Vista a Windows 7 zde však není a zřejmě ani nebude ve výchozím nastavení aktivní. Zůstane tak zobrazována tradiční hlavní nabídka a Firefox Button se objeví až při jejím skrytí na přání uživatele.

MM_influenceri Pavelcova

Podobně tomu bude i ve Windows 2000 a Windows XP. Ve výchozím nastavení se tak se zmiňovaným tlačítkem počítá hlavně pod Windows 7 a Windows Vista, kde celkově Microsoft i tvůrci dalšího softwaru tlačí tradiční horizontální lišty s menu do pozadí. Viz třeba Office 2007, Office 2010, Windows Live Essentials nebo z prohlížečů Opera či Google Chrome. Nadále ale bude možné kdykoliv přepnout zpět na tradiční hlavní menu, což jistě potěší nejednoho konzervativního uživatele.

Zdroj: Mozilla.cz