Hlavní navigace

Firefox 4.0 s experimentální podporou Direct2D

3. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve vývojových buildech prohlížeče Mozilla Firefox 4.0 se znovu experimentuje s hardwarovou akcelerací. Přibyla totiž podpora pro Direct2D za účelem využití výkonnostního potenciálu grafické karty při vykreslování webových stránek. Podle testu je navýšení rychlosti vykreslení u řady stránek opravdu značné. Například Twitter, Facebook nebo Google se vykreslují zhruba o polovinu rychleji. Technologie to ale není zázračná, protože třeba na YouTube je zatím posun k lepšímu jen minimální. Direct2D je…

Ve vývojových buildech prohlížeče Mozilla Firefox 4.0 se znovu experimentuje s hardwarovou akcelerací. Přibyla totiž podpora pro Direct2D za účelem využití výkonnostního potenciálu grafické karty při vykreslování webových stránek. Podle testu je navýšení rychlosti vykreslení u řady stránek opravdu značné. Například Twitter, Facebook nebo Google se vykreslují zhruba o polovinu rychleji. Technologie to ale není zázračná, protože třeba na YouTube je zatím posun k lepšímu jen minimální. Direct2D je jednou z novinek ve Windows 7. Nainstalovat její podporu si však mohou i uživatelé Windows Vista.

V případě Firefoxu už v minulosti docházelo k různým experimentům s hardwarovou akcelerací. Uvidíme, kdy a v jaké podobě se nakonec objeví v ostré verzi. Hardwarovou akceleraci by měl využívat také chystaný Internet Explorer 9 od Microsoftu, o kterém se snad brzy dozvíme více informací na MIX 2010. To Opera Software pro dohlednou dobu o hardwarové akceleraci neuvažuje, ale nová Opera 10.50 má díky knihovně VEGA přinést zajímavý výkon i jen se softwarovou akcelerací. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.