Hlavní navigace

Firefox 4.0: Tab Candy a Firefox Sync přicházejí

Jiří Macich ml.

Čtvrtá betaverze připravovaného prohlížeče Mozilla Firefox 4.0 se blíží a ve vývojových buildech se objevily dvě větší novinky. Jednou z nich je dlouho dopředu avizovaná integrace rozšíření Firefox Sync (dříve Weave Sync), na němž se v rámci Mozilla Labs pracovalo hezkou řádku měsíců. Díky této integraci umožní Firefox přenášet záložky a historii, otevřené panely, uložená hesla nebo nastavení prohlížeče mezi jeho různými instalacemi nejen na počítačích, ale i na mobilních zařízeních. Data…

Čtvrtá betaverze připravovaného prohlížeče Mozilla Firefox 4.0 se blíží a ve vývojových buildech se objevily dvě větší novinky. Jednou z nich je dlouho dopředu avizovaná integrace rozšíření Firefox Sync (dříve Weave Sync), na němž se v rámci Mozilla Labs pracovalo hezkou řádku měsíců. Díky této integraci umožní Firefox přenášet záložky a historii, otevřené panely, uložená hesla nebo nastavení prohlížeče mezi jeho různými instalacemi nejen na počítačích, ale i na mobilních zařízeních. Data nemusí proudit jen přes oficiální synchronizační server. Serverová část synchronizační technologie je k dispozici pro vlastní implementaci (např. v rámci firemních systémů kvůli bezpečnosti).

O druhé z výše zmíněného tandemu novinek se neví zase tak dlouhou dobu. Koncept Tab Candy byl podrobněji představen teprve před několika dny. Oč jde? O možnost seskupovat otevřené panely do různých skupin, mezi nimiž půjde přepínat. To ocení především uživatelé, kteří mají najednou otevřeno větší množství panelů v rámci různých online aktivit. Jednotlivé skupiny je možné pojmenovávat a panely lze mezi nimi přesouvat velmi jednoduše myší na speciální obrazovce s náhledy. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?