Hlavní navigace

Firefox 4 se již nabízí, MSIE 9 zatím jen testerům

Jiří Macich ml.

Uživatelé, kteří používají Mozilla Firefox 3.5.x nebo 3.6.x v těchto dnech pomocí systému automatických aktualizací obdrží nabídku přejít na nejnovější Mozilla Firefox 4.0.1. Právě na tuto první opravnou verzi čtvrté generace se čekalo, než bude nabídka k migraci spuštěna. To Microsoft zatím s automatickou distribucí prohlížeče Internet Explorer 9 (MSIE 9) vyčkává. Zatím skrze Windows Update nabídl jeho ostrou verzi jen uživatelům, kteří byli zapojeni do testování. Ostatním uživatelům se má…

Uživatelé, kteří používají Mozilla Firefox 3.5.x nebo 3.6.x v těchto dnech pomocí systému automatických aktualizací obdrží nabídku přejít na nejnovější Mozilla Firefox 4.0.1. Právě na tuto první opravnou verzi čtvrté generace se čekalo, než bude nabídka k migraci spuštěna.

To Microsoft zatím s automatickou distribucí prohlížeče Internet Explorer 9 (MSIE 9) vyčkává. Zatím skrze Windows Update nabídl jeho ostrou verzi jen uživatelům, kteří byli zapojeni do testování. Ostatním uživatelům se má Internet Explorer 9 nabídnout koncem června.

Malý souboj o rychlejší rozšíření mezi těmito dvěma dlouho netrpělivě vyhlíženými verzemi nejpopulárnějších prohlížečů zatím vede Mozilla Firefox 4. ten si v dubnu z tržního koláče podle Net Applications ukousl 5,43 procenta. To Internet Expolorer 9 ve stejném období dosáhl na tržní podíl jen 2,41 procenta.

Našli jste v článku chybu?
10. 5. 2011 15:38
Martin Soušek (neregistrovaný)

Možná nastal čas k přechodu na jiný prohlížeč? Do Firefoxu existuje skin, který z něj udělá IE8, bohužel zatím není pro verzi 4. Škoda.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/vista-aero/

10. 5. 2011 14:16
Tomas (neregistrovaný)

Tester sice nejsem, ale IE9 jsem si nainstaloval z windows update. Kde sice nebyl nastaven na "automatickou" instalaci, ale byl tam.