Hlavní navigace

Net Applications: Firefox atakuje hranici 25% podílu na trhu

3. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik společnosti Net Applications se prohlížeč Mozilla Firefox blíží získání čtvrtinového podílu na trhu webových prohlížečů. V listopadu mu k pokoření hranice 25 procent mnoho nechybělo. Jeho podíl činil 24,72 procenta. Drží si tak bez problémů pozici tržní dvojky. Jedničkou však s velkým náskokem nadále zůstává Internet Explorer. Jeho tržní podíl v listopadu dle Net Applications činil 63,62 procenta. To však znamená pokles o více než procentní bod během pouhého jednoho měsíce. V…

Podle statistik společnosti Net Applications se prohlížeč Mozilla Firefox blíží získání čtvrtinového podílu na trhu webových prohlížečů. V listopadu mu k pokoření hranice 25 procent mnoho nechybělo. Jeho podíl činil 24,72 procenta. Drží si tak bez problémů pozici tržní dvojky.

Jedničkou však s velkým náskokem nadále zůstává Internet Explorer. Jeho tržní podíl v listopadu dle Net Applications činil 63,62 procenta. To však znamená pokles o více než procentní bod během pouhého jednoho měsíce. V říjnu totiž podíl prohlížeče Microsoftu činil 64,64 procenta.

Třetí příčku stále hájí Safari, které si v listopadu ukouslo 4,36 procenta z tržního koláče. Na záda mu však dýchá Google Chrome s podílem 3,93 procenta. První pětku uzavírá Opera, jejíž listopadový podíl činí 2,31 procenta. Populární J2ME prohlížeč Opera Mini pro mobilní telefony si na celém trhu browserů v listopadu opět připsal k dobru nějaké ty setinky procentního bodu a jeho podíl tak poskočil na 0,46 procenta.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).