Hlavní navigace

Firefox: Australis se dočkal první opravy

Jiří Macich ml.

Změny v uživatelském prostředí prohlížeče Mozilla Firefox známé jako Australis si vyžádaly první opravu. Mozilla nespokojeným uživatelům doporučuje rozšíření, které obnovuje původní podobu.

Mozilla vydala aktualizaci prohlížeče Firefox 29, který přinesl sérii zásadních úprav v uživatelském prostředí známou pod kódovým označením Australis. Opravný Firefox 29.0.1 kromě jiného řeší problém, kdy pod Windows 8 a vyššími při volbě tmavého okraje oken nebyly čitelné titulky neaktivních panelů v prohlížeči.

Firefox 29

Firefox 29

Chyba je vodou na mlýn početného tábora kritiků přepracovaného uživatelského prostředí. Vznášejí spíše řečnickou otázku, jak pečlivě vlastně byly změny připravovány a především testovány, když tak triviální chyba prošla několika vývojovými milníky až do ostré verze prohlížeče. Kritizována je délka čekání na opravu.

Content 2017 - tip Footshop

Firefox 29.0.1

Firefox 29.0.1

Opravu, resp. úpravu, si žádají také někteří uživatelé široce rozšířených Windows 7, kde Firefox 29 již nepodporuje průhlednost záhlaví oken. Dříve průhlednou plochu zaplňuje nepříliš estetickými různými odstíny šedi připomínajícími mlhu. To ale není zdaleka jediný kritizovaný aspekt přepracovaného uživatelského prostředí.

Značné popularitě se tak těší rozšíření Classic Theme Restorer, které umožňuje obnovit původní podobu a možnosti uživatelského prostředí, případně alespoň korigovat provedené změny. Jen za poslední týden rozšíření získalo 170 tisíc uživatelů. Mozilla jej nyní sama doporučuje na stránkách technické podpory.

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2014 23:25
jen jdu okolo (neregistrovaný)

Ahoj, mě se nový Firefox líbí, přešel jsem na Firefox z Opery a to po vyzkoušení Maxthonu a i Chromu. Vždy je co zlepšovat to je fakt, ale rozhodně bych nebyl tak přísný jako někteří ;-)

13. 5. 2014 0:02
honza (neregistrovaný)

Jojo, v IT se prostě pořád musí něco měnit, aby byly vidět "inovace". U zaběhnutých věcí nikoho nenapadne vymýšlet kočičiny. Sekerka, kladivo, šroubovák, svěrák vypadají desetiletí či staletí pořád stejně a nikomu to nevadí - naopak. V IT když se co pár let všecko nepřevrátí na hlavu, jinak by to nebylo IN. Mně například z ergonomického hlediska na notebooku plně vyhovuje rozhraní Windows 2000 a kvůli jeho absenci odmítám přejít na WIndows 8.