Hlavní navigace

Firefox: Australis se dočkal první opravy

12. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Změny v uživatelském prostředí prohlížeče Mozilla Firefox známé jako Australis si vyžádaly první opravu. Mozilla nespokojeným uživatelům doporučuje rozšíření, které obnovuje původní podobu.

Mozilla vydala aktualizaci prohlížeče Firefox 29, který přinesl sérii zásadních úprav v uživatelském prostředí známou pod kódovým označením Australis. Opravný Firefox 29.0.1 kromě jiného řeší problém, kdy pod Windows 8 a vyššími při volbě tmavého okraje oken nebyly čitelné titulky neaktivních panelů v prohlížeči.

Firefox 29

Firefox 29

Chyba je vodou na mlýn početného tábora kritiků přepracovaného uživatelského prostředí. Vznášejí spíše řečnickou otázku, jak pečlivě vlastně byly změny připravovány a především testovány, když tak triviální chyba prošla několika vývojovými milníky až do ostré verze prohlížeče. Kritizována je délka čekání na opravu.

ebf - tip do článku - debata

Firefox 29.0.1

Firefox 29.0.1

Opravu, resp. úpravu, si žádají také někteří uživatelé široce rozšířených Windows 7, kde Firefox 29 již nepodporuje průhlednost záhlaví oken. Dříve průhlednou plochu zaplňuje nepříliš estetickými různými odstíny šedi připomínajícími mlhu. To ale není zdaleka jediný kritizovaný aspekt přepracovaného uživatelského prostředí.

Značné popularitě se tak těší rozšíření Classic Theme Restorer, které umožňuje obnovit původní podobu a možnosti uživatelského prostředí, případně alespoň korigovat provedené změny. Jen za poslední týden rozšíření získalo 170 tisíc uživatelů. Mozilla jej nyní sama doporučuje na stránkách technické podpory.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).