Hlavní navigace

Firefox nabídne v about:me osobní Zeitgeist

16. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nástupce dokončovaného prohlížeče Mozilla Firefox 3.5, kterému se zatím říká Firefox 3.6 nebo Firefox.next, jistojistě nabídne řadu novinek. Jednou z nich bude i nová stránka about:me, která má uživateli poskytnout souhrn informací o jeho aktivitách na webu. Je přirovnávána k přehledu Google Zeitgeist a vycházet má z Places, tedy mimo jiné historie navštěvovaných stránek. Uživatel se pak s pomocí různých grafů může o svých aktivitách dozvědět různé zajímavé statistické informace jako třeba,…

Nástupce dokončovaného prohlížeče Mozilla Firefox 3.5, kterému se zatím říká Firefox 3.6 nebo Firefox.next, jistojistě nabídne řadu novinek. Jednou z nich bude i nová stránka about:me, která má uživateli poskytnout souhrn informací o jeho aktivitách na webu. Je přirovnávána k přehledu Google Zeitgeist a vycházet má z Places, tedy mimo jiné historie navštěvovaných stránek. Uživatel se pak s pomocí různých grafů může o svých aktivitách dozvědět různé zajímavé statistické informace jako třeba, kolik a jakých stránek navštívil, jaké stránky navštěvuje nejčastěji či v kterou denní dobu nejvíce surfuje.

Prototyp stránky about:me si nyní můžete vyzkoušet díky speciálnímu rozšíření, které však bohužel není kompatibilní s ostrým Firefoxem 3. Poskytnuté údaje nemají být v žádném případě určeny k nějakému analyzování na dálku. Stránka about:me však může posloužit i při řešení technických problémů, protože uživatelům poskytne i informace o využití paměti, nainstalovaných plug-inech, internetovém připojení, využití sítě apod. (JasnaPaka Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).