Hlavní navigace

Firefox stále získává nové uživatele

Jiří Macich ml.

Podle posledních statistik společnosti Net Applications tržní podíl alternativního prohlížeče Firefox stále mírně roste. V listopadu 2006 měl Firefox 13,5 procent, přičemž v prosinci 2005 to bylo 9,6 procent. Firefox získává nové uživatele stále především z řad uživatelů Internet Exploreru a zatím na tom nic nezměnilo ani vydání nového Internet Exploreru 7. Ten má zatím tržní podíl 8,8 procent. Jeho sok Firefox 2.0 má jen 3,6 procent. Důvod je s největší pravděpodobností ten, že MSIE 7.0 se již…

Podle posledních statistik společnosti Net Applications tržní podíl alternativního prohlížeče Firefox stále mírně roste. V listopadu 2006 měl Firefox 13,5 procent, přičemž v prosinci 2005 to bylo 9,6 procent.

Firefox získává nové uživatele stále především z řad uživatelů Internet Exploreru a zatím na tom nic nezměnilo ani vydání nového Internet Exploreru 7. Ten má zatím tržní podíl 8,8 procent. Jeho sok Firefox 2.0 má jen 3,6 procent. Důvod je s největší pravděpodobností ten, že MSIE 7.0 se již šíří přes funkci Automatická aktualizace, kdežto Firefox 2.0 s podobným způsobem distribuce nespěchá.

Marcom

Výše uvedená čísla se týkají jen Ameriky. V Evropě si podle průzkumu společnosti XiTi Monitor vede Firefox mnohem lépe. Celkový jeho podíl je aktuálně 23,2 procent, což opět znamená nárůst. To ovšem není nic proti Slovinsku, kde si Firefox ukousl z tržního koláče údajně přes 40 procent.

V České republice má podle XiTi Monitoru Firefox 26,7 procent. Pro srovnání: podle statistik Navrcholu.cz jej v květnu 2006 používalo 19,5 procent návštěvníků sledovaných stránek. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
9. 12. 2006 11:01
afu (neregistrovaný)
Čestně nebo nečestně, pokud to bude mít za následek, že do několika měsíců odsune starší verze do pozadí, tak tento krok vítám aneb účel světí prostředky. Statistiky Toplistu jsou spíše orientační, je nutné je brát s rezervou, nicméně věřím tomu, že těch 20% již Firefox překročil. Zajímalo by mě jen, jak to dělají ti Slovinci :)
8. 12. 2006 16:00
Lol (neregistrovaný)
Ještě, aby se jeho podíl nezvětšoval, když se šíří tak nečestným způsobem.