Hlavní navigace

Firefox testuje integrovaný PDF prohlížeč v HTML5

Redakce

V aktuální vývojové verzi prohlížeče Firefox 14 se objevil integrovaný prohlížeč PDF dokumentů, postavený na bázi HTML 5 a JavaScriptu. Uživatelům tak odpadá nutnost instalace zásuvných modulů třetích stran pro prohlížení dokumentů ve formátu PDF. Zatím je však otázkou, zdali Mozilla nasadí prohlížeč už ve finální Firefox 14 nebo až v některé z následujících verzí.

V aktuální vývojové verzi prohlížeče Firefox 14 se objevil integrovaný prohlížeč PDF dokumentů, postavený na bázi HTML 5 a JavaScriptu. Uživatelům tak odpadá nutnost instalace zásuvných modulů třetích stran pro prohlížení dokumentů ve formátu PDF. Zatím je však otázkou, zdali Mozilla nasadí prohlížeč už ve finální Firefox 14 nebo až v některé z následujících ver­zí.

Zdroj: Root

Našli jste v článku chybu?
27. 3. 2012 14:30
rrr (neregistrovaný)

Nahrazovat cokoliv zrovna HTML je prasarna. To co jde napsat v opravdovem programovacim jazyce na 2 radky, se v HTML pise na nekolik stranek. - je to neprehledne - je to pomale - vyvoj trva dlouho - neda se to ladit (pouze metodou pokus omyl) - zustava nepouzivany kod - prepravuje se po siti neuveritelne zbytecne mnozstvi dat, tak ze ani zvysovani schopnosti HW nestaci pozadavkum HTML koderu - HTML ma spoustu omezeni .... a mohl bych pokracovat.

HTML je paskvil, ktery zasvinil svet a brzdi pokr…

28. 3. 2012 10:15
Brzda pokroku (neregistrovaný)

Jsi omezený. Je naprosto běžné, že z nějakého důvodu je čas od času třeba zakázat JS, někdy i na docela dost dlouho.

U flashe, když je web dobře napsán nebo znáš zdroj, si můžeš video prohlédnout přinejmenším jako "embeded". Proto nemám rád projekty typu "cribd", google pdf, dokumenty ve flashi...

Co se týká PDF i Flashe, můžeš použít i externí prohlížeče. Ale udržovat si externí (aplikaci) i interní (browser) prohlížeč PDF dokumentů? Vsadím se, že zrovna když se ti to nejméně hodí nebudeš mít…