Hlavní navigace

Firefox začal blokovat dva doplňky od Microsoftu

19. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatím se o tom mnoho nenapsalo a nenamluvilo, ale třetí generace prohlížeče Mozilla Firefox má integrovanou funkci pro vzdálené zablokování nebezpečných nebo jinak problematických doplňků třetích stran. V uplynulých dnech tak mohla některé uživatele zaskočit zpráva prohlížeče, že z bezpečnostních nebo výkonnostních důvodů byl zablokován doplněk .NET Framework Assistant, potažmo plug-in Windows Presentation Foundation. Jde o produkty společnosti Microsoft, které jsou součástí balíčku .NET…

Zatím se o tom mnoho nenapsalo a nenamluvilo, ale třetí generace prohlížeče Mozilla Firefox má integrovanou funkci pro vzdálené zablokování nebezpečných nebo jinak problematických doplňků třetích stran. V uplynulých dnech tak mohla některé uživatele zaskočit zpráva prohlížeče, že z bezpečnostních nebo výkonnostních důvodů byl zablokován doplněk .NET Framework Assistant, potažmo plug-in Windows Presentation Foundation. Jde o produkty společnosti Microsoft, které jsou součástí balíčku .NET Framework. Mohou však být kvůli kritické chybě zneužity k úspěšnému útoku.

Mozilla Corporation je tedy po konzultaci s Microsoftem zařadila na blacklist. Ten je pro větší transparentnost veřejně přístupný. Zatím není nijak dlouhý. Vedle notoricky známého adwarového balastu jsou blokovány i některé doplňky třeba kvůli problémům se stabilitou. Uživatelé by si po zobrazení zprávy o zablokování zmíněných doplňků měli restartovat prohlížeč a nainstalovat nejnovější aktualizace z Microsoft Update. (Mozilla Security Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).