Hlavní navigace

Celých 88% firemních WiFi sítí v Praze a Brně má slabé zabezpečení

28. 3. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Společnost Nextlan otestovala v polovině března tohoto roku celkem 198 access pointů u velkých business center, z nichž 146 bylo instalováno v Praze a 52 v Brně. Z měření vyplynulo, že 88% firemních WiFi sítí v Praze a Brně má slabé nebo dokonce vůbec žádné zabezpečení. Měření bylo prováděno z automobilu zaparkovaného u business center, takže hacker může síť napadnout bez fyzického přístupu do budovy. Při měření se pouze zjišťovalo zabezpečení bezdrátového rozhraní. Nebyla tedy prováděna…

Společnost Nextlan otestovala v polovině března tohoto roku celkem 198 access pointů u velkých business center, z nichž 146 bylo instalováno v Praze a 52 v Brně. Z měření vyplynulo, že 88% firemních WiFi sítí v Praze a Brně má slabé nebo dokonce vůbec žádné zabezpečení. Měření bylo prováděno z automobilu zaparkovaného u business center, takže hacker může síť napadnout bez fyzického přístupu do budovy. Při měření se pouze zjišťovalo zabezpečení bezdrátového rozhraní. Nebyla tedy prováděna analýza, do jaké části firemní sítě se lze připojit a jaké sdílené prostředky lze neoprávněně využít. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.