Hlavní navigace

Firma majitele TV Barrandov zanechá dluh téměř čtyři miliardy

20. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2009

Krachující firma Moravia Energo, kterou vlastní ocelářský magnát Tomáš Chrenek, mimochodem majitel plnoformátové televize TV Barrandov, za sebou zanechá větší dluhy, než se původně čekalo. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny. Podle nich by se tak částka mohla vyšplhat až ke čtyřem miliardám korun. List připomíná, že jde o největší tuzemský krach poslední doby.

Podle HN je to však první případ, kdy se majitel krachující firmy rozhodl v podníkání dále pokračovat a odvážil se bankám způsobit velké problémy. Deník uvádí, že např. Komerční banka tak díky Chrenkovi může přijít až o miliardu korun. Hospoadářské píší, že krach Moravia Energo by mohly pocítit desítky společností. Chrenek ztratil naši důvěru. S jeho firmami nechceme mít nic společného a i jeho dodavatelé budou pod větším dozorem, řekl doslova vysoce postavený manažer jedné nejmenované banky.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).