Hlavní navigace

FITES chystá uzavřený seminář s Radou České televize

5. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 3. 2007

Filmový a televizní svaz (FITES) se sejde s Radou České televize na uzavřeném semináři, kde seznámí radní s pohledem svých členů na problematiku televizní tvorby. Seminář se uskuteční v březnu nebo dubnu a nebude přístupný veřejnosti, aby na něm mohli zástupci FITES i Rady ČT mluvit naprosto otevřeně, informoval na dnešní valné hromadě svazu jeho předseda a moderátor Jan Kraus.

Uzavřený seminář to bude proto, že by na něm mohly zaznít informace, které mají co dočinění s ochranou osobnosti, vysvětlil Kraus. Stejný důvod zvolila Rada ČT 21. února pro neveřejné jednání o někdejším členství finančního ředitele ČT Františka Lamberta v komunistických Lidových milicích. FITES si může na tento seminář přizvat vlastní hosty, a stejně tak Rada ČT si může pozvat vlastní hosty, uvedl Kraus.

UXD

Setkání se podle Krause uskuteční i proto, že rada se kvůli televizní tvorbě schází pouze s vedením ČT a potřebuje určitou reflexi a pohled z druhé strany. Člen FITES a dokumentarista Martin Vadas se ale pozastavil nad tím, proč by se měl svaz scházet s Radou ČT, když ji nedávno prostřednictvím svého výkonného výboru vyzval k rezignaci.

Schůzku jsme pracně domlouvali ještě před milicionářskou aférou prostřednictvím pana radního Voráče, který jako jediný navrhoval odvolání Jiřího Janečka kvůli Lambertově aféře, vysvětlil Kraus. Právě Voráč na posledním zasedání Rady ČT navrhnul pořádání pravidelných odborných seminářů a rada jeho návrh schválila.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.