Hlavní navigace

Fízlárna je jedna z příčin, proč auta s pražskou značkou v Brně vždycky někdo objede korunou

11. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Stream.cz
Pokud vám právě provedli lobotomii nebo do vás nacpali plegomlazin po předávkování drogami, pravděpodobně máte IQ někde na úrovni mezi bublajícím bahnem a fanouškem agrometalu v neděli ve 4 ráno.

V takovém případě vám mohu Fízlárnu vřele doporučit. Jinak vás ale důrazně varuji: nedívejte se na to…

Jakoby chtěli na Seznamu dodržet Gaussovu křivku a přehršel opravdu dobrých dílek potřebovali něčím vyvážit. Možná také, povzbuzeni úspěchy Pěstírny, Tondy Blaníka či Semestru, chtěli zaexperimentovat s poněkud odlišnou cílovou skupinou – to je ostatně jediná dobrá věc, kterou uvedení tohoto seriálu signalizuje: produkce televizních seriálů je už tak levnou záležitostí, že se na displeje počítačů a tabletů dostanou opravdu i dílka, která by v časech klasické televize neměla nikdy šanci opustit fázi scénáře pilotního dílu.

Fízlárna.
Autor: Stream.cz

Fízlárna.

Reed Hastings, zakladatel Netflixu, nedávno prohlásil, že mají prostě příliš mnoho úspěšných seriálů: Sledovanost je až moc velká. Dramaturgickým týmům vždycky říkám: musíme víc riskovat, zkoušejte bláznivé věci. Protože celkově bychom měli daleko více plánovaných věcí rušit.

Dokážu si představit, že podobnou větu si přečetl některý z manažerů Streamu, v ebrietě ji pronesl na poradě a jeho podřízení natočili Fízlárnu proto, aby měli co odepisovat. Jinak si tenhle vrcholně trapný paskvil prostě nedokážu vysvětlit. A ano, snažím se oddalovat těch pár řádků, co o seriálu musím chtě nechtě napsat, co to jen jde.

Děj začíná v policejní služebně v Holešovicích. Fízlové (když fízlárna, tak fízlové, že jo) se nechají buzerovat přes telefon od ruské mafie. Jako totální tupci říkají „my vlastně nic nesvedeme, kašleme na vás“ – tento společenskokritický tón je fajn v okamžiku, kdy se nabízeným vtipům dokážete opravdu zasmát. U Fízlárny se ovšem všemi dialogy a celým dějem vleče jako červená nit pocit naprosto marné trapnosti. Ale to byl asi záměr, ha ha.

cif 24 - early cena - média

Praha 2017, takhle my si tady žijem. Včetně idiotského nadstrážmistra Kyselky, který se do služby hlásí se silným moravským dialektem, demižonem slivovice, batohem ze základky na zádech a pětilitrovkou okurků v kufru. A když pak ze zadržovací cely vytáhnou chlapíka s nápisem „Gay pride Brno“ na zádech, tak vám to najednou dojde. Celý seriál se odehrává ve stylu „pitomec ve velkoměstě“, a to je tak zhruba všechno, co o něm potřebujete vědět. Pokud jste fanoušci kapely Argema, nebo pokud si dokážete vypít mozek na odpovídající úroveň, je tento seriál přesně pro vás.

Autoři se pokoušeli evidentně o crossover Policejní akademie, Diskopříběhu a Specialistů. Ze všeho si vzali některé prvky schématu a interpretovali je tím nejhorším možným způsobem. Nebo prostě vážně testovali, kam až si mohou dovolit zajít. Jen mě trochu děsí, že se Fízlárnu i po šestém díle nikdo zatím nezrušil. To, že jsou diváci Streamu trochu masochisti, je ještě ta lepší z variant.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Komentátor, fejetonista, milovník dobrého piva, reklamy a world music.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).