Hlavní navigace

Flock přechází na Chromium, končí s Firefoxem

Jiří Macich ml.

Webový prohlížeč Flock již nadále nebude založen na Mozilla Firefoxu. Po dlouhodobé stagnaci vývoje tvůrci nyní oznámili, že následující verze prohlížeče Flock budou vycházet z open source projektu Chromium. Kromě jiného vykreslovacího jádra nový Flock nabídne modernější a zjednodušené uživatelské rozhraní i zcela předělanou spolupráci s vybranými komunitními servery a online sociálními sítěmi. Zájemci si již mohou stáhnout veřejnou betaverzi. Od Google Chrome zatím nový Flock odlišuje mírně…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webový prohlížeč Flock již nadále nebude založen na Mozilla Firefoxu. Po dlouhodobé stagnaci vývoje tvůrci nyní oznámili, že následující verze prohlížeče Flock budou vycházet z open source projektu Chromium. Kromě jiného vykreslovacího jádra nový Flock nabídne modernější a zjednodušené uživatelské rozhraní i zcela předělanou spolupráci s vybranými komunitními servery a online sociálními sítěmi. Zájemci si již mohou stáhnout veřejnou betaverzi. Od Google Chrome zatím nový Flock odlišuje mírně upravený design a hlavně postranní panel, který umí syndikovat stavové zprávy uživatelů a jiná oznámení z komunitních serverů a také lze jeho prostřednictvím odebírat obsah přes RSS kanály. Nový Flock se zaměřuje na spolupráci s těmi mainstreamovými sociálními sítěmi jako je Facebook, Twitter nebo YouTube.

Flock svého času patřil mezi projekty, kterým se věštila světlá budoucnost. Přišel v době nastupujícího novodobého masového zájmu o různé komunitní servery a právě díky funkcím pro spolupráci s nimi byl často zařazován mezi černé koně v nekonečné válce browserů. Jenže jak šel čas, podíl prohlížeče nerostl a vývoj začal stagnovat. Vývojáři už dokonce v poslední době nestíhali ani přebírat nové funkce od Firefoxu. Vždyť nejnovější Flock 2.6 je postaven na Firefoxu 3.0.19. O pře­sedlání na projekt Chromium se mluvilo a psalo už před několika měsíci, potvrzen byl však až nyní. Uvidíme tedy, jestli Flock popadne druhý dech. (Tisková zpráva)