Hlavní navigace

Formát OpenDocument se prosazuje v českých školách

Redakce

Studenti středních škol díky zvoleným formátům dokumentů mohli použít při Maturitách nanečisto 2007 kancelářské balíčky OpenOffice.org či KOffice a dalšími podporující souborový formát OpenDocument (ODF). Vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že řada škol užívá kromě produktů Microsoftu také produkty OpenOffice.org, považovali jsme za vhodné zadávat data pro praktickou úlohu v rámci Maturity nanečisto z Informačně technologického základu také ve formátech OpenOffice. Jedno ani druhé nepreferujeme,…

Studenti středních škol díky zvoleným formátům dokumentů mohli použít při Maturitách nanečisto 2007 kancelářské balíčky OpenOffice.org či KOffice a dalšími podporující souborový formát OpenDocument (ODF). Vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že řada škol užívá kromě produktů Microsoftu také produkty OpenOffice.org, považovali jsme za vhodné zadávat data pro praktickou úlohu v rámci Maturity nanečisto z Informačně technologického základu také ve formátech OpenOffice. Jedno ani druhé nepreferujeme, vycházíme pouze ze školské reality, uvedl Karel Pecka z Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), které pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR Maturity nanečisto připravuje. Informovala o tom OSS Alliance.

Našli jste v článku chybu?
3. 5. 2007 9:55
hexx (neregistrovaný)
Ano, vybrali jsme nejdriv malou skupinku technicky zdatnych lidi. A prave ti nam cely slavny Open Office hodili na hlavu. Makra vytvorena v MS Office nefungovala jak mela a presto ze jsme meli tym 6-ti lidi na reseni techto veci, kapitulovali jsme. Tohle byl ale jen jeden z duvodu, proc to lide odmitli. Vsichni proste znali MS Office, ktery v te dobe uz byl mnohem dal. Dnes uz je to samozrejme nemozne (podpora Sharepointu a workflow v MS Office 2007), takze OO je uz pro nas uplne out.
2. 5. 2007 19:27
krakonoš (neregistrovaný)
Trochu si protiřečíte. Praxe vypadá tak, že kdo počítačům opravdu rozumí, nebude ztrácet čas krocením bandy nevychovaných spratků za mrzký peníz. Kdo neuspěje v běžném životě, ať už kvůli manuální, nebo duševní neschopnosti, jde učit. Čest výjimkám, pokud nějaké jsou.