Hlavní navigace

Fotbalové mistrovství Evropy hráčů do 21 let bude mít pod palcem plně Česká televize

16. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program ČT sport nabídne divákům všech šestnáct utkání v přímém přenosu s výjimkou dvou časově se překrývajících závěrečných zápasů v základních skupinách.

Nadcházející fotbalový evropský šampionát hráčů do 21 let, který se letos koná v České republice, bude po vysílací stránce plně pod kontrolou veřejnoprávní televize, a nikoli asociace UEFA, jako tomu bylo v minulosti. Díky stabilně vysoké kvalitě přenosů z České republiky v rámci Ligy mistrů i Evropské ligy, a především díky loňskému Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, se zástupci UEFA rozhodli svěřit zabezpečení šampionátu plně našim štábům, pochválil si výkonný ředitel stanice ČT Sport Jiří Ponikelský. Šampionát začíná už tuto středu, tedy 17. června.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Prahu pokryjí ČT Sport HD, Nova a Prima v DVB-T2. Z vysílače Žižkov s kodekem HEVC

UEFA považuje šampionát hráčů do jednadvaceti let za svou druhou nejvýznamnější soutěž a k přípravám i organizaci televizního ztvárnění proto přistupuje podle řady regulí platných třeba pro nadcházející EURO ve Francii. Proto musí například zápasy ve skupinách snímat minimálně dvanáct kamer, pro semifinále a finále se požadavek zvyšuje na patnáct, doplnil Ponikelský. Česká televize bude přenosy poskytovat kromě zúčastněných zemí také vysílatelům z Asie, mezi nimiž jsou mimo jiné Japonsko, Indie či Thajsko. Distribuční trasy budou dostupné i pro Brazílii, Spojené státy a Kanadu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.