Hlavní navigace

Fotbalové mistrovství Evropy hráčů do 21 let bude mít pod palcem plně Česká televize

Lukáš Polák

Program ČT sport nabídne divákům všech šestnáct utkání v přímém přenosu s výjimkou dvou časově se překrývajících závěrečných zápasů v základních skupinách.

Doba čtení: 1 minuta

Nadcházející fotbalový evropský šampionát hráčů do 21 let, který se letos koná v České republice, bude po vysílací stránce plně pod kontrolou veřejnoprávní televize, a nikoli asociace UEFA, jako tomu bylo v minulosti. Díky stabilně vysoké kvalitě přenosů z České republiky v rámci Ligy mistrů i Evropské ligy, a především díky loňskému Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, se zástupci UEFA rozhodli svěřit zabezpečení šampionátu plně našim štábům, pochválil si výkonný ředitel stanice ČT Sport Jiří Ponikelský. Šampionát začíná už tuto středu, tedy 17. června.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

ČTĚTE TAKÉ: Prahu pokryjí ČT Sport HD, Nova a Prima v DVB-T2. Z vysílače Žižkov s kodekem HEVC

UEFA považuje šampionát hráčů do jednadvaceti let za svou druhou nejvýznamnější soutěž a k přípravám i organizaci televizního ztvárnění proto přistupuje podle řady regulí platných třeba pro nadcházející EURO ve Francii. Proto musí například zápasy ve skupinách snímat minimálně dvanáct kamer, pro semifinále a finále se požadavek zvyšuje na patnáct, doplnil Ponikelský. Česká televize bude přenosy poskytovat kromě zúčastněných zemí také vysílatelům z Asie, mezi nimiž jsou mimo jiné Japonsko, Indie či Thajsko. Distribuční trasy budou dostupné i pro Brazílii, Spojené státy a Kanadu.

Našli jste v článku chybu?