Hlavní navigace

Fotbalový kanál Spartaku Trnava bude vysílat 32 hodin týdně

9. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 7. 2009

Televizní kanál slovenského fotbalového klubu Spartak Trnava bude vysílat jen 32 hodin týdně ve vymezených časech, a ve všedních dnech nabídne jen tři hodiny programu denně. Vysílaní bude bohatší o víkendech a kromě zpravodajství budou kostrou klubové přenosy, na které nevlastní práva veřejnoprávní Slovenská televize. Informoval o tom server Mediálne.sk, který získal konkrétní licenční podmínky nového programu.

PSALI JSME: Fotbalový kanál na Slovensku dostal licenci

Podle předpokladů bude Spartak TV vysílat i terestricky. Udělená licence umožňuje vysílání prostřednictvím DVB-T, DVB-C, DVB-S, DVB-H a MMDS a MVDS. Televize ale nemusí využít všechny distribuční platformy, dokonce se na tuto licenci nevztahuje ani podmínka zahájení vysílání do jednoho roku. V praxi se tak může nová televize objevit už v nadcházející fotbalové sezoně, ale klidně až v té další.

Pokud by Spartak TV chtěla vysílat jen přenosy, na které nevlastní práva Slovenská televize, zřejmě by to znamenalo, že se ve vysílání neobjeví zápasy ze slovenské Corgoň ligy. Exkluzivní vysílací práva totiž vlastní pravě STV. Klub ale kontroluje práva pro pohárové zápasy (předkola) soutěže UEFA Europa League (bývalého Poháru UEFA) a může zpřístupnit i zápasy ze Slovenského poháru nebo přátelské zápasy A-týmu Spartaku.

UXD

K TÉMATU: Vznikne na Slovensku fotbalový kanál?

Zatím není jasné, kolik času ve vysílání zaberou přímé přenosy, a jaký bude podíl záznamů nebo repríz. Podle udělené licence by až 68 procent času mělo zabírat zpravodajství a publicistika (tzn. reportáže) a jen 24 procent připadne sportu. Televize bude vysílat od pondělí do pátku (17.00 – 20.00), o víkendech bude vysílání prodlouženo (8.00 – 13:00 a 15:00 – 19:00).

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.