Hlavní navigace

Foto: České Radiokomunikace rozšířily datacentrum DC Tower

Autor: české Radiokomunikace
David Slížek

Máme nejbezpečnější komerční datacentrum v České republice, chlubí se České Radiokomunikace. Jak to v něm vypadá?

Rozšíření datacentra DC Tower na pražském Žižkově o nový datasál DC3 s kapacitou asi 110 racků oslavily České Radiokomunikace (ČRa) exkurzí pro novináře. Firma do úprav investovala několik desítek milionů korun – šly hlavně na instalaci nových dieselagregátů, modernizaci nízkonapěťové rozvodny, výměnu UPS a další úpravy.

DC Tower těží ze své polohy a historie, díky které má tři nezávislé zdroje napájení či polohu na kopci, kde rozhodně nehrozí povodně. Má to ale i své nevýhody: umístění uprostřed městské zástavby neumožňuje příliš velké další „nafukování“ datacentra a jsou zde také například přísnější limity na hlučnost.

Marcom

Jak to v DC Tower vypadá? Podívejte se do galerie:

ČRa přitom plánují investice do dalších datacenter a vytipovaly si už potenciální vhodná místa, která jsou připojená k jejich optické síti a mají zároveň dobrý přístup k napájení a další vhodné podmínky. Nejpravděpodobnější lokalitou je momentálně středočeský Cukrák.


Autor: České Radiokomunikace
Našli jste v článku chybu?
24. 7. 2015 15:48
Yenya (neregistrovaný)

Já bych nebyl tak příkrý - DC s PUE 1.1 jsou vesměs věci které jsou dodány jako celek včetně počítačů, aby tam bylo možno použít například chlazení procesorů teplou vodou dovedenou až k procesorům, a tak podobně. Neviděl jsem "obecné" housingové DC s běžnými 19" racky a s počítači "co si tam kdo dá", které by mělo tuhle účinnost.

Taky dost záleží na očekávané hustotě výkonu. Pokud budete mít nějakých 5 kW na rack, tak jde dělat systémy vzduch/vzduch jako má třeba Seznam, ale při vyšší hustotě (…

23. 7. 2015 21:57
Sysadm (neregistrovaný)

Ktery piseme rok ? 2003 ? Ve svete se stavi DC s PUE 1.1 a tady se nekdo chlubi "az" 1.5 ? Takovahle reportaz k nam doputovala snad cervi dirou z minulosti. Jedna z nejbohatsich telekomunikacnich firem u nas a postavi si uplne ordinerni instalaci bez jedine inovace, evidentne cele na klic s technologickym zpozdenim tak 10let. Predpokladam, ze pridana hodnota jejich ITC sluzeb bude mit podobne parametry ;-) DC Cukrak ve stredoceskem kraji, aby na nem mohli protocit EU dotace jako tresnicka na dor…