Hlavní navigace

Názory k článku Foto: České Radiokomunikace rozšířily datacentrum DC Tower

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2015 15:48

  Yenya (neregistrovaný) ---.ip6.fi.muni.cz

  Já bych nebyl tak příkrý - DC s PUE 1.1 jsou vesměs věci které jsou dodány jako celek včetně počítačů, aby tam bylo možno použít například chlazení procesorů teplou vodou dovedenou až k procesorům, a tak podobně. Neviděl jsem "obecné" housingové DC s běžnými 19" racky a s počítači "co si tam kdo dá", které by mělo tuhle účinnost.

  Taky dost záleží na očekávané hustotě výkonu. Pokud budete mít nějakých 5 kW na rack, tak jde dělat systémy vzduch/vzduch jako má třeba Seznam, ale při vyšší hustotě (třeba 15 kW/rack, jako se dělají některé dnešní výpočetní clustery) vám vzduch prostě tolik energie nepřenese. Takže zbývá vzduch/voda/vzduch, a tam je to samozřejmě pro freecooling použitelné do teploty o něco nižší než pokud je tam jen jedno rozhraní pro výměnu tepla.

  -Yenya, http://www.fi.muni.cz/~kas/blog/

 • 23. 7. 2015 21:57

  Sysadm (neregistrovaný) ---.210.broadband18.iol.cz

  Ktery piseme rok ? 2003 ? Ve svete se stavi DC s PUE 1.1 a tady se nekdo chlubi "az" 1.5 ? Takovahle reportaz k nam doputovala snad cervi dirou z minulosti.
  Jedna z nejbohatsich telekomunikacnich firem u nas a postavi si uplne ordinerni instalaci bez jedine inovace, evidentne cele na klic s technologickym zpozdenim tak 10let. Predpokladam, ze pridana hodnota jejich ITC sluzeb bude mit podobne parametry ;-)
  DC Cukrak ve stredoceskem kraji, aby na nem mohli protocit EU dotace jako tresnicka na dortu. Koukam, ze staci par chlebicku a lahev vina, aby i odborni novinari vypnuli kriticke mysleni.