Hlavní navigace

Fotografie a informace o vysílači Jihlava - Javořice na webu JIDXC

20. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2009

V rámci přechodu vysílače Jihlava – Javořice z analogového na digitální terestrické šíření signálu připravil web tamního DX klubu článek k této problematice, jehož autorem je jeho člen a čtenář DigiZone.cz Lubomír Čumpl. Ten si všiml, že nyní je na dominantě jižní Vysočiny vidět některé změny, jako je např. nově nainstalovaná záložní UHF souprava. Umístěná je pod částí určenou pro VKV.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU:
ČRa se připravují na spuštění multiplexu 1 z vysílače Jihlava – Javořice
Zhoršení příjmu z jihlavské Javořice se věnovala i reportáž ČT

Její výkon lze jen odhadovat, ale dle konstrukce a praktického dosahu a síly signálu je maximálně poloviční oproti standardnímu nominálu, konstatuje na webu JIDXC Čumpl. Dále jsou tu k vidění např. fotografie s budovou, která patří technické části vysílače a základ od původního stožáru. Jihlava – Javořice je podle stránek Čumpla vhodná i pro dodávání signálu TV Prima menším vysílačům, např. Jihlava – Rudný, Třebíč – Kostelíček nebo Velké Mezříčí – Fajtův kopec.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).