Hlavní navigace

Jihlava

Jihlava spustila aplikaci, která ukazuje aktuální polohu vozů MHD na mapě

Město Jihlava zpřístupnilo webovou aplikací, pomocí které je možné vyhledat aktuální polohu vozů městské hromadné dopravy.  Na jednotlivé vozy si lze na mapě kliknout a zobrazit si informace o směru cesty, jízdním řády linky nebo zpoždění. Poloha…

Do Chebu a Jihlavy míří další rozhlasové stanice

Podle webu Jihlavského DX klubu se do licenčního řízení přihlásilo Rock Rádio. Stanice nedávno pokryla svým signálem i středočeskou Mladou Boleslav.

23. 10. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Na Jihlavsku odstartovala regionální televize i-Vysočina.cz, je v DVB-T i kabelu

Diváci nový program naladí na kanálu 57 z vysílače Hosov, odkud vysílá Regionální síť 11. Provozovatel stanice, společnost Via Press, slibuje regionální vysílání 24 hodin denně.

Doba čtení: 1 minuta

Vysočina dostane svůj informační kanál, vysílat bude v Regionální síti 11

Součástí projektu i-Vysočina.cz je i stejnojmenný portál fungující od roku 2006. i-Vysočina.cz se profiluje jako lídr mezi regionálními médii tohoto typu a přední regionální médium na českém internetu.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace odstavily na několik hodin vysílač Javořice na Vysočině

Kromě zmíněné lokality bude mimo provoz na téměř půl dne také lokalita České Budějovice – Husova kolonie, z níž je šířen signál stanic Českého rozhlasu a Rádia Dechovka.

1. 7. 2015 6:00
Doba čtení: 1 minuta

Vtipná kampaň pomůže Českému rozhlasu na Vysočině. I maxi bramborou v Humpolci

„Krematorium v Pelhřimově? Od nás se to dozvíte první!“ láká rozhlas k poslechu regionálního studia na Vysočině. Autorem námětu je šéf komunikace ČRo Jiří Haramul, dřívější mluvčí Primy.

Doba čtení: 1 minuta

Část Vysočiny bude během dneška bez signálu některých VKV stanic

Výluka rozhlasového vysílání z vysílače Javořice se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Šíření televizního signálu bude tentokrát pokračovat beze změny.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač Javořice má výluku, Vysočina je bez signálu některých stanic

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 startuje v Jihlavě a Mikulově, vstupuje do ní Slovak Sport

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Polovina diváků v České republice bude moci sledovat vybrané zápasy anglické fotbalové Premier League zdarma na klasickou anténu

Doba čtení: 5 minut

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

Doba čtení: 1 minuta

Rádio Dálnice u Jihlavy supluje veřejnou službu: pomáhá řidičům na rozkopané D1

Komerční stanice, která měla ambici pokrýt signálem celou dálnici D1, momentálně vysílá pouze v Jihlavě a okolí. Dopravní zpravodajství zaměřuje na kritický úsek mezi 113. a 110. kilometrem.

Doba čtení: 1 minuta

Krajská města by se nového multiplexu Radiokomunikací mohla dočkat v půli roku

Síť nebude regionalizovatelná. „Tato síť je postavena níže, takže komerčně by to nedávalo příliš smysl,“ řekl redakci našeho webu zástupce generálního ředitele operátora Martin Gebauer.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací teoreticky pokryla všechna krajská města

Jeden z mála vysílačů této zemské sítě, který je v tuto chvíli aktivní, jsou Karlovy Vary – Tři Kříže. Operátor ho uvedl do testovacího provozu na konci minulého týdne.

Doba čtení: 1 minuta

TV Barrandov chce ještě zamíchat se sledovaností, má jí pomoci nové schéma

TÝDENNÍ REVIZE – Plnoformátová televize Barrandov vytáhla z pomyslného klobouku trumfy, které by ji měly pomoci k lepším výsledkům. Podaří se jí to?

Doba čtení: 5 minut

Regionální síti 8 chybí kanál už pouze v Ostravě, nově ho získala pro Jihlavu

Teprve minulý týden se objevil v elektronické databázi ČTÚ kanál pro tento multiplex na Liberecku. Stále však není jasné, co bude v této zemské síti vysílat.

Doba čtení: 1 minuta

Část Vysočiny bude bez televize, vysílač Javořice čeká noční výluka

Při plánovaných údržbových přestávkách jsou prováděny pravidelné kontroly vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

12. 11. 2013 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Jihlavský vysílač Javořice čeká ve středu výluka. Nepůjdou multiplexy 1, 2, 3 a rádia

Od šesté hodiny ráno se odmlčí hlavní televizní vysílač pro Vysočinu, o tři hodiny později z něj umlkne i veškeré rozhlasové vysílání. Signál se vrátí až v 15:00 hod.

23. 7. 2013 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Jan Menger: Regiony Českého rozhlasu posílí hudbu, přestěhujeme na ně dechovku

Krajská studia ČRo příští rok propustí pět procent zaměstnanců, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele pro regiony Jan Menger

Doba čtení: 13 minut

ČT uzavřela čtyřletou smlouvu s Telefónikou na přenos signálu z regionálních stu­dií

Kavčím horám se podle deníku E15 podařilo vysoutěžit poloviční cenu oproti předpokládaným nákladům 80 milionů korun na celé čtyři roky

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas teprve připravuje novou koncepci regionů. Předloží ji 30. června

Po odvolání všech ředitelů krajských studií Českého rozhlasu ještě není úplně jasno, jak přesně budou regiony fungovat po zvolení jejich nástupců

24. 6. 2013 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Zájemci o místa šéfů krajských studií Českého rozhlasu se mohou hlásit do 30.6.

Výběrová řízení se omezují na šest manažerských pozic, v řadě krajů rozhlas spojuje dvě samostatná studia do jednoho. Noví ředitelé mají nastoupit 1. října.

20. 6. 2013 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Ředitelé regionálních studií Českého rozhlasu byli odvoláni, chystá se výběrové řízení

Rada Českého rozhlasu se zároveň seznámila s tím, že novou mluvčí veřejnoprávní instituce bude Zora Karmazín Blümlová, která vystřídá Jakuba Čížka. Ten bude působit na jiném postu.

Doba čtení: 1 minuta

Šéf Rozhlasu: zákon neříká, zda máme mít v každém kraji studio nebo jen redakci

Od 1. ledna 2014 přejde regionální vysílání Českého rozhlasu na větší centralizaci. Páteřními studii budou Brno, České Budějovice, Plzeň a částečně Ostrava, Olomouc či Hradec Králové.

Doba čtení: 1 minuta

Pařízkova Regionální síť 7 odstartuje příští měsíc, v Jihlavě už testuje

Na Vysočině je digitální zemský multiplex sice v provozu, ale programovou nabídkou kopíruje stávající obsah multiplexu 4. Jeho smysl je tak prozatím stále nejasný.

Doba čtení: 2 minuty

Regionální síť 7 bude provozovat Radim Pařízek, ale ne přes Digital Broadcasting

Nejlukrativnější z třinácti regionálních sítí pro zemskou digitální televizi získala firma, kterou většinově kontroluje provozovatel celoplošného multiplexu 4 Radim Pařízek

Doba čtení: 1 minuta

Na Ostravsku a Jihlavsku se od půlnoci na šest hodin odmlčí multiplexy 1, 2 a 3

Plánovaná výluka se dotkne vysílačů Hošťálkovice a Javořice. Ostravsko budou v noci i nadále pokrývat vysílače Hladnov a Lysá hora.

9. 4. 2013 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Krajská studia Českého rozhlasu čeká reorganizace. Některá výrazně zeštíhlí

Český rozhlas připravuje projekt „národního okruhu“, do kterého se budou připojovat jednotlivá krajská studia podobným způsobem, jako před časem regiony na Primě

Doba čtení: 7 minut

Do Jihlavy míří televizní Regionální síť 11. Vysílat bude z Hosova

Kdo se v novém multiplexu objeví a komu vůbec patří, je otázkou. ČTÚ se k uděleným koordinacím kmitočtu nevyjadřuje, moravská R1 Jih se k této síti nehlásí a tvrdí, že jí nepatří.

Doba čtení: 1 minuta

V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

UVNITŘ TABULKY Zajímavé jsou zejména tři nové kmitočtové příděly pro Regionální síť 7, které jsou opět totožné s lokalitami, z nichž už vysílá multiplex 4 podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 2 minuty