Hlavní navigace

Regionální síť 7 bude provozovat Radim Pařízek, ale ne přes Digital Broadcasting

19. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nejlukrativnější z třinácti regionálních sítí pro zemskou digitální televizi získala firma, kterou většinově kontroluje provozovatel celoplošného multiplexu 4 Radim Pařízek

Provozovatelem televizní Regionální sítě 7, která od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) získala od loňského září do letošního března deset kmitočtových přídělů s celkovým pokrytím 42,8 procenta obyvatel České republiky, bude Radim Pařízek. Serveru DigiZone.cz to řekl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák s tím, že operátorem sítě ale nebude Pařízkova společnost Digital Broadcasting, která již provozuje celoplošný televizní multiplex 4.

K TÉMATU: Regionální síť 7 bude konkurovat hlavně multiplexu 4. Některé kraje ale pomíjí

Spojení sedmé regionální sítě DVB-T s Radimem Pařízkem naznačovalo už umístění plánovaných vysílačů, které jsou shodné s již zprovozněnými vysílači multiplexu 4. Pařízek navíc letos v lednu získal novou společnost Progress Digital, která má v předmětu podnikání provoz veřejné sítě pro přenos rozhlasového a televizního vysílání a šíření veřejně dostupného rozhlasového a televizního signálu. Pařízek je jediným jednatelem firmy a prostřednictvím dlaší svojí společnosti Rádio Čas, a.s. v ní drží devadesátiprocentní podíl.

ČTĚTE TAKÉ: Vsadí Česká televize při umisťování ČT :D a ČT art na regionální sítě DVB-T?

KL22 hlasovani

Minoritní desetiprocentní podíl v Progress Digital vlastní Pařízkův obchodní partner Roman Jeřábek. Regionální síť 7 má kmitočtové příděly pro Prahu, Brno, České Budějovice, Olomouc, Zlín, Jihlavu, Teplice, Ústí nad Orlicí a Mariánské Lázně. Jejich využití je ale omezeno jen do roku 2017.

DigiZone.cz připravuje bilanční rozhovor s končícím předsedou Rady ČTÚ Pavlem Dvořákem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.