Hlavní navigace

Olomouc

V Olomouci dnes nepůjde Regionální síť 8 s Mňam TV, Sportem 5 a TV Noe

České Radiokomunikace na dnešek naplánovaly pravidelnou odstávku vysílače Radíkov. Kromě televizí se odmlčí i vysílání Českého rozhlasu Olomouc.

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ kontroluje technické parametry vysílatelů, došlápl si na Pařízkův Čas

Z měsíčních monitorovacích zpráv regulátora vyplývá, že se této problematice věnuje intenzivně. Bohužel není možné vyčíst skutečnost, kterých subjektů se tato skutečnost týkala.

Doba čtení: 1 minuta

V multiplexu 4 na Olomoucku odstartovala v pátek TV Morava

UVNITŘ VIDEO – Předchůdkyně této stanice využívala díky hlavičce R1 programová okna v rámci vysílání Primy love. Stanice byla šířena v rámci multiplexu 3 z Pradědu.

Doba čtení: 1 minuta

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Doba čtení: 1 minuta

TV Morava získala licenci pro samostatné DVB-T vysílání v Olomouckém kraji

Regionální stanice dosud využívala vysílací okna v celoplošném programu Prima love, který vysílá v multiplexu 3. Nyní přejde na vlastní programovou pozici v multiplexu 4.

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

Doba čtení: 1 minuta

Televize Morava začala testovat v zemském mul­tiplexu 4 na Olomoucku

„Regionální vysílání pro tuto oblast skutečně připravujeme, ale v tuto chvíli bych nechtěla cokoliv komentovat,“ uvedla pro DigiZone.cz jednatelka provozovatele Magdalena Veselá.

Doba čtení: 1 minuta

Evoluce, nebo revoluce? Česká televize v oblasti technologií nezahálí

TÝDENNÍ REVIZE – Plánovaný přechod České televize z SD do HD vysílání na satelitu je skutečně bombastickou zprávou, zas tak překvapivý ale není.

Doba čtení: 5 minut

Část diváků na Moravě a ve Slezsku přišla o některé slovenské programy

Zájemci o příjem slovenského multiplexu 2 se mohou v dotčené oblasti pokusit zachytit jiný vysílač. Znamená to ale pochopitelně, že budou muset změnit natočení své přijímací sestavy.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílač na Veselském kopci nedaleko Nového Jičína bude opět šířit televizní signál

Severomoravský vysílač není pro potřeby televizního signálu využíván od roku 2011, do kterého zde bylo možné naladit analogovou Jedničku České televize.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací začíná testovat v Plzni a Olomouci

Spuštění multiplexu v ostrém provozu by mělo následovat v horizontu několika měsíců. Firma v něm chce nabídnout prostor novým televizím a menším subjektům.

Doba čtení: 1 minuta

Radiokomunikace chtějí rozhlasové multiplexy využít pro stávající VKV stanice

Ředitel Českých Radiokomunikací pro rozvoj Marcel Procházka prozradil, že operátor by chtěl plány s kmitočtovými příděly ve III. pásmu odhalit veřejnosti už v příštím týdnu.

Doba čtení: 1 minuta

Nový vysílač pro digitální rozhlas v Olomouci patří Českým Radiokomunikacím

UVNITŘ FOTO – Olomouc je už pátou lokalitou, ve které může dominantní český telekomunikační operátor spustit šíření signálu ve III. pásmu. Jeden kanál má firma vyhrazený i pro Prahu.

Doba čtení: 1 minuta

Teleko získalo kanál ve III. pásmu pro digitální rozhlas v Olomouci

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Telekomunikační úřad zveřejnil ve své elektronické databázi také předpokládanou mapu pokrytí DAB signálem Českých Radiokomunikací z vysílače Vizovice.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas může zamířit do Olomouce a Vizovic u Zlína

V elektronické databázi regulátora kmitočtového spektra zatím není uvedeno, kdo kmitočty získal. V minulosti se v tomto směru dařilo nejen Teleku, ale i Českým Radiokomunikacím.

Doba čtení: 1 minuta

Regionální síť 8 s Primou HD získala kmitočtové příděly pro Plzeň a Olomouc

Multiplex provozovaný Českými Radiokomunikacemi má odstartovat v polovině září v Praze, kde nabídne Primu HD. Kmitočty má také pro Českobudějovicko a Karlovarsko.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílače Děvín a Praděd čeká ve středu výluka, nepůjdou multiplexy 1, 2, 3 a rádia

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Jihomoravský vysílač u Mikulova se odmlčí od půlnoci na zítřek do šesté hodiny ráno, od šesté ráno do třetí odpoledne nepůjde hlavní olomoucký vysílač Praděd

30. 7. 2013 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Jan Menger: Regiony Českého rozhlasu posílí hudbu, přestěhujeme na ně dechovku

Krajská studia ČRo příští rok propustí pět procent zaměstnanců, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele pro regiony Jan Menger

Doba čtení: 13 minut

ČT uzavřela čtyřletou smlouvu s Telefónikou na přenos signálu z regionálních stu­dií

Kavčím horám se podle deníku E15 podařilo vysoutěžit poloviční cenu oproti předpokládaným nákladům 80 milionů korun na celé čtyři roky

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas teprve připravuje novou koncepci regionů. Předloží ji 30. června

Po odvolání všech ředitelů krajských studií Českého rozhlasu ještě není úplně jasno, jak přesně budou regiony fungovat po zvolení jejich nástupců

24. 6. 2013 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Zájemci o místa šéfů krajských studií Českého rozhlasu se mohou hlásit do 30.6.

Výběrová řízení se omezují na šest manažerských pozic, v řadě krajů rozhlas spojuje dvě samostatná studia do jednoho. Noví ředitelé mají nastoupit 1. října.

20. 6. 2013 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Šéf Rozhlasu: zákon neříká, zda máme mít v každém kraji studio nebo jen redakci

Od 1. ledna 2014 přejde regionální vysílání Českého rozhlasu na větší centralizaci. Páteřními studii budou Brno, České Budějovice, Plzeň a částečně Ostrava, Olomouc či Hradec Králové.

Doba čtení: 1 minuta

Pařízkova Regionální síť 7 odstartuje příští měsíc, v Jihlavě už testuje

Na Vysočině je digitální zemský multiplex sice v provozu, ale programovou nabídkou kopíruje stávající obsah multiplexu 4. Jeho smysl je tak prozatím stále nejasný.

Doba čtení: 2 minuty

Regionální síť 7 bude provozovat Radim Pařízek, ale ne přes Digital Broadcasting

Nejlukrativnější z třinácti regionálních sítí pro zemskou digitální televizi získala firma, kterou většinově kontroluje provozovatel celoplošného multiplexu 4 Radim Pařízek

Doba čtení: 1 minuta

Krajská studia Českého rozhlasu čeká reorganizace. Některá výrazně zeštíhlí

Český rozhlas připravuje projekt „národního okruhu“, do kterého se budou připojovat jednotlivá krajská studia podobným způsobem, jako před časem regiony na Primě

Doba čtení: 7 minut

V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

UVNITŘ TABULKY Zajímavé jsou zejména tři nové kmitočtové příděly pro Regionální síť 7, které jsou opět totožné s lokalitami, z nichž už vysílá multiplex 4 podnikatele Radima Pařízka.

Doba čtení: 2 minuty

ČTÚ si tento týden posvítil na UPC. A co CS Link a Skylink?

TÝDENNÍ REVIZE – Český telekomunikační úřad pokutoval společnost UPC Česká republika za to, že dostatečně neinformoval zákazníky o zpoplatnění hardwaru. Řízení s M77 Group stále trvá.

Doba čtení: 5 minut

Multiplex 4 se mění k nepoznání. Síť budujeme profesionálně, tvrdí její provozovatel

Provozovatel multiplexu 4 okomentoval pro server DigiZone.cz problémy sítě z letošního léta a nastínil další možný vývoj, který ji čeká v hlavním městě

Doba čtení: 7 minut

Multiplex 4 výrazně zlepšil pokrytí v severních Čechách a na Olomoucku

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ Diváci v dotčených oblastech už si mohou kromě kanálů ČT 1 HD, Nova HD a TV Pohoda naladit také stanici Fanda

Doba čtení: 2 minuty

Regionalnitelevize.cz odstartuje na satelitu v dubnu. Připravovala se rok

Doba čtení: 2 minuty