Hlavní navigace

Část diváků na Moravě a ve Slezsku přišla o některé slovenské programy

7. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájemci o příjem slovenského multiplexu 2 se mohou v dotčené oblasti pokusit zachytit jiný vysílač. Znamená to ale pochopitelně, že budou muset změnit natočení své přijímací sestavy.

Radost ze spuštění Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací v testovacím provozu nemají příliš někteří diváci, kteří se nachází v dosahu terestrického vysílače Olomouc – Radíkov. Ten jim vymazal možnost příjmu slovenského multiplexu 2. Obě zemské sítě se nacházejí na kanálu 52. Tak máme na Přerovsku (a nejen tam) po příjmu z Križavy. Místo Markízy, Jojky a dalších kanálů máme pěkný test, napsal do diskusního fóra DigiZone.cz jeho čtenář s přezdívkou DX Petr. Není vyloučeno, že v některé z oblastí se oba signály setkají v takové síle, že nastane stav, kdy nebude hrát ani jedna síť.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací začíná testovat v Plzni a Olomouci

Ke kolizní situaci, kdy se setkávají multiplexy na stejném kanálu z více vysílačů, dochází například v severních Čechách, a to konkrétně u lokalit Liberec – Ještěd a Trutnov – Černá hora. V tomto případě dokonce z obou oblastí šíří svůj signál multiplex 3. Jako alternativní pro příjem slovenského multiplexu 2 doporučujeme zkusit příjem z lokality Nové Mesto nad Váhom – Velká Javorina (kanál 56). V takovém případě to ale znamená, že zájemce musí natočit svou anténu jiným směrem. České Radiokomunikace plánují spustit Regionální síť 8 také z vysílače nedaleko Nového Jičína. I tam má být signál šířen na kanálu 52.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).