Hlavní navigace

Část diváků na Moravě a ve Slezsku přišla o některé slovenské programy

7. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zájemci o příjem slovenského multiplexu 2 se mohou v dotčené oblasti pokusit zachytit jiný vysílač. Znamená to ale pochopitelně, že budou muset změnit natočení své přijímací sestavy.

Radost ze spuštění Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací v testovacím provozu nemají příliš někteří diváci, kteří se nachází v dosahu terestrického vysílače Olomouc – Radíkov. Ten jim vymazal možnost příjmu slovenského multiplexu 2. Obě zemské sítě se nacházejí na kanálu 52. Tak máme na Přerovsku (a nejen tam) po příjmu z Križavy. Místo Markízy, Jojky a dalších kanálů máme pěkný test, napsal do diskusního fóra DigiZone.cz jeho čtenář s přezdívkou DX Petr. Není vyloučeno, že v některé z oblastí se oba signály setkají v takové síle, že nastane stav, kdy nebude hrát ani jedna síť.

Content First 2022_tip temata

K TÉMATU: Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací začíná testovat v Plzni a Olomouci

Ke kolizní situaci, kdy se setkávají multiplexy na stejném kanálu z více vysílačů, dochází například v severních Čechách, a to konkrétně u lokalit Liberec – Ještěd a Trutnov – Černá hora. V tomto případě dokonce z obou oblastí šíří svůj signál multiplex 3. Jako alternativní pro příjem slovenského multiplexu 2 doporučujeme zkusit příjem z lokality Nové Mesto nad Váhom – Velká Javorina (kanál 56). V takovém případě to ale znamená, že zájemce musí natočit svou anténu jiným směrem. České Radiokomunikace plánují spustit Regionální síť 8 také z vysílače nedaleko Nového Jičína. I tam má být signál šířen na kanálu 52.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.