Hlavní navigace

Zájemci o místa šéfů krajských studií Českého rozhlasu se mohou hlásit do 30.6.

20. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Výběrová řízení se omezují na šest manažerských pozic, v řadě krajů rozhlas spojuje dvě samostatná studia do jednoho. Noví ředitelé mají nastoupit 1. října.

Pouze do konce června se mohou Českému rozhlasu hlásit zájemci o pozice ředitelů šesti regionálních studií, která budou od letošního října kopírovat dřívější uspořádání starých krajů krajů. Společně s přihláškou mají rozhlasu dodat třístránkovou úvahu na téma „Úloha veřejnoprávní regionální stanice na krajském rozhlasovém trhu, její kulturně-společenská role a pozice vůči místním konkurenčním stanicím.“ Zájemci by měli mít vysokoškolské vzdělání a pět let praxe ve vedoucích funkcích v médiích, nebo středoškolské vzdělání a desetiletou praxi.

K TÉMATU: Ředitelé regionálních studií Českého rozhlasu byli odvoláni, chystá se výběrové řízení

Dosavadní ředitele všech krajských studií tento týden na návrh generálního ředitele Petra Duhana odvolala Rada ČRo a zároveň je pověřila výkonem funkcí do 30. září. Od října by se měla část studií sloučit: společné studio tak bude mít ČRo Ostrava a ČRo Olomouc, dále ČRo Vysočina a ČRo České Budějovice a také ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice. V kombinaci silného mateřského studia a podřízené redakce už fungují ČRo Brno a ČRo Zlín, ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary a rovněž ČRo Ústí nad Labem a ČRo Liberec (donedávna pod názvem ČRo Sever).

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Krajská studia Českého rozhlasu čeká reorganizace. Některá výrazně zeštíhlí

„Motivační dopis se strukturovaným profesním životopisem a zpracovaný písemný materiál zašlete prosím prostřednictvím odpovědního formuláře tohoto inzerátu na stránce http://rozhlas.jobs.cz/ nejpozději 1. července 2013,” píše ČRo na svém webu. Kandidáti na ředitele regionálních studií mají být občany České republiky a prokázat čisté lustrační osvědčení i rejstřík trestů ne starší tří měsíců. Vývěrové řízení se netýká stanic ČRo Regina a ČRo Region Střední Čechy, které budou sloučeny do jediné a povede ji náměstek generálního ředitele pro regionální vysílání Jan Menger, který dříve řídil ČRo Region Střední Čechy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).