Hlavní navigace

Do Jihlavy míří televizní Regionální síť 11. Vysílat bude z Hosova

8. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdo se v novém multiplexu objeví a komu vůbec patří, je otázkou. ČTÚ se k uděleným koordinacím kmitočtu nevyjadřuje, moravská R1 Jih se k této síti nehlásí a tvrdí, že jí nepatří.

Už jedenáctou regionální pozemní síť zkoordinoval v uplynulých dnech Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Informace se objevila na jeho webových stránkách. Regionální síť 11 byla situována na Vysočinu. Půjde konkrétně o lokalitu Jihlava – Hosov. Vysílač tedy nebude umístěn přímo v Jihlavě, ale směrem na jihozápad od tohoto města. Obec Hosov se nachází nedaleko od Jihlavy a zájemce ji nemůže minout, pokud se vydá po silnici číslo 602.

ICTZ_2022_EARLY

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

Výkon nového jihlavského multiplexu nebude malý. Půjde o 20 kW, což je mnohem více než mají některé ostatní regionální sítě, jimž ČTÚ v minulých týdnech kývnul na koordinaci. Signál zde bude šířen na 57. kanálu a u antén bude použita horizontální polarizace. Nadmořská výška vysílače také není úplně zanedbatelná – 591 m.n.m. Kdo multiplex obsadí, je otázkou. ČTÚ koordinované regionální sítě nekomentuje a s tamní televizí R1 Jih podle jejích zástupců nemá multiplex nic společného.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.