Hlavní navigace

Regionální síti 8 chybí kanál už pouze v Ostravě, nově ho získala pro Jihlavu

Lukáš Polák

Teprve minulý týden se objevil v elektronické databázi ČTÚ kanál pro tento multiplex na Liberecku. Stále však není jasné, co bude v této zemské síti vysílat.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Českým Radiokomunikacím už se téměř povedl cíl pokrýt s Regionální síti 8 v budoucnu všechna krajská města v republice. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zapsal do své elektronické databáze pro tento multiplex kmitočtový příděl z vysílače Jihlava – Rudný. Znamená to, že jediným krajským městem, kde operátorovi chybí kanál pro Regionální síť 8, je Ostrava. Které programy se v multiplexu objeví, to zatím České Radiokomunikace tají. Vyloučena není například chystaná stanice Šlágr 2, o jejíž distribuci ovšem provozovatel jednal i s konkurenčním operátorem Digital Broadcasting (multiplex 4).

K TÉMATU: České Radiokomunikace mají další příděl pro Regionální síť 8, v Liberci na kanálu 51

Jihlava se tak stává z pohledu zemských multiplexů poměrně zajímavou lokalitou. Po spuštění všech kanálů by jich zde vysílalo přesně sedm – čtyři celoplošné (jeden patří České televizi, další dva provozují přímo nebo nepřímo České Radiokomunikace a čtvrtý je pod správou Digital Broadcasting) a tři regionální (lokální provozovatel, Progress Digital a ČRa). České Radiokomunikace získaly od regulátora pro Jihlavu kanál 52 s horizontální polarizací a výkonem 5 kW. Samotný vysílač bude umístěn v nadmořské výšce 605 metrů. Z lokality Jihlava – Rudný už vysílá 200 Watty pro Jihlavu na VKV komerční stanice Evropa 2.