Hlavní navigace

TV Barrandov chce ještě zamíchat se sledovaností, má jí pomoci nové schéma

15. 2. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Plnoformátová televize Barrandov vytáhla z pomyslného klobouku trumfy, které by ji měly pomoci k lepším výsledkům. Podaří se jí to?

Novinky TV Barrandov: Babinec, Naše zprávy i „Turek“

Po několikatýdenním čekání plnoformátová televize Barrandov konečně odhalila formou předběžných plánů programové schéma, které vzniklo pod vedením nového generálního ředitele Vladimíra Železného. Žádné překvapení se více méně nekoná, až na dvě výjimky. Barrandovu se formou akvizice podařilo získat nový americký dramatický seriál Chicago Fire, který si drží velice dobré hodnocení na Česko-Slovenské filmové databázi – 82 %. Hned po něm se bude vysílat magazín „112“. V programovém schématu se objevují všechny novinky nebo inovované formáty, o kterých Železný hovořil – Kašpárku, vař!, Naše zprávy a také dámský Babinec.

Nejdůležitějším časem pro TV Barrandov bude 20:15, v němž se každý všední den budou objevovat zábavné pořady. V pondělí to bude Kurňa, co to je? a ve středu Vtip za stovku. Úterky a čtvrtky stanice ponechá pro socialistický seriál Třicet případů majora Zemana, který však Železný, jak uvedl ve svém kontaktním pořadu s diváky, nevidí ve vysílání příliš rád. Na pátečních 20:15 se diváci mohou těšit na film. Dámský magazín Babinec bude začínat přibližně v 17:15. Stanice pro něj získala kromě již avizovaných moderátorek Heidi Janků a Olgy Šípkové také Denisu Jeřábkovou a Evu Skalickou. Pořad bude mít stopáž 35 minut.

Lukáš Polák: Program TV Barrandov od března: Ve 20:15 zábavné formáty, v pátek večer erotický Intim

freeSAT rozšíří programovou nabídku

Výrazné rozšíření programové nabídky chystá na 10. března satelitní operá­tor freeSAT, jehož provozovatelem je společnost UPC DTH. Firma přidá do nabídky pět nových televizních stanic a jako novinku začne poskytovat balík Music Choice. Stejný krok dnes oznámil operátor také v Maďarsku. A o které stanice půjde konkrétně? Předplatitelé freeSATu se mohou těšit na televizní kanály Da Vinci Learning, Investigation Discovery, Fashion TV, BlackBelt TV (bojová umění, klasické kung-fu filmy, anime) a Auto Motor Sport. Music Choice je balík hudebních kanálů, který nabídne stanice různých žánrů.

Jsme rádi, že můžeme dále obohatit naše balíčky na všech svých trzích přidáním těchto kanálů. Pravidelně se dotazujeme našich zákazníků, jaký typ obsahu by zlepšil jejich divácký zážitek. Na základě získané zpětné vazby jsme přesvědčeni o tom, že přidání dalších zajímavých kanálů a nové hudební služby bude dobře přijato a dále vylepší naše již tak bohaté balíčky. Poskytujeme zákazníkům UPC DTH větší výběr bez dalších nákladů či kompromisů, uvedl při této příležitosti Michael Lee, výkonný ředitel UPC DTH. Parametry příjmu pro nové kanály zatím společnost nezveřejnila.

Lukáš Polák: freeSAT od března rozšíří počet programů, začne nabízet službu Music Choice


Autor: oficiální foto Premier League

Posledním programem, který Slovak Sport přidal do nabídky, byl Slovak Sport 2 s anglickou Premier League.

Polsko přeladilo digitální multiplexy

Na noc z pátku 14. na sobotu 15. února naplánoval telekomunikační operátor EmiTel spolu se svými partnery, tedy polskými televizemi, velké přelaďování u našich severních sousedů. Počítat s ním tak musí stoprocentně i čeští diváci, kteří v příhraničí žijí a stanice veřejnoprávního vysílatele TVP sledují. Pro sledování kanálů bude nadále nutný přijímač pro kanály ve vysokém rozlišení (HDTV), případně alespoň terestrický box, který podporuje formátMPEG-4/AVC. Na trhu se v minulosti objevily boxy, které ho uměly zpracovat, ale HD vysílání nepodporovaly. Tyto přijímače se objevily i v recenzích na našem webu.

V souvislosti s přesunem veřejnoprávních kanálů TVP 1 HD a TVP 2 HD se počítá s tím, že dojde k viditelnému snížení jejich obrazové kvality. V tomto směru tedy může mít rozhodně přelaďování negativní dopad na koncové uživatele, tedy diváky. V polském multiplexu 1 se objeví křesťanská televize Trwam a také zcela nový program TVP ABC, který bude orientován na dětského diváka a nabídne i vzdělávací pořady. Oproti původnímu plánu zůstane v rámci pozemního vysílání zachováno i šíření kanálu TVP Polonia, jehož obsah je však primárně určen Polákům žijícím v zahraničí. Stanice je k dispozici volně na satelitu.

Lukáš Polák: Pozor! Už zítra čeká Poláky velké přelaďování. Dotkne se i diváků v příhraničí


Foto: TechniSat

Diváci v příhraničí s Polskem se musí připravit na přelaďování. 

Stručně

Plán Českého rozhlasu, kterým bylo ukončení vysílání na dlouhých vlnách, konkrétně na frekvenci 270 kHz, s největší pravděpodobností padne. Ve čtvrtečním rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou to uvedl generální ředitel veřejnoprávního média Peter Duhan.

Lukáš Polák: Vysílač Topolná pravděpodobně přežije, Rozhlas chce nadále využívat dlouhé vlny

Českým Radiokomunikacím už se téměř povedl cíl pokrýt s Regionální síti 8 v budoucnu všechna krajská města v republice. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zapsal do své elektronické databáze pro tento multiplex kmitočtový příděl z vysílače Jihlava – Rudný. 

Lukáš Polák: Regionální síti 8 chybí kanál už pouze v Ostravě, nově ho získala pro Jihlavu

V jednu velkou blamáž se mění vysvětlování České televize, proč její olympjské streamy na internetu nezvládají nápor uživatelů a neustále padají nebo se zadrhávají. ČT nejprve tvrdila, že důvodem je právě velký počet uživatelů, který vede k přetížení webu. Později oficiální vysvětlení změnila.

Jan Potůček: Česká televize mlží o skutečných důvodech výpadků svých webů během olympiády

Počet zákazníků digitální kabelové televize od společnosti UPC Česká republika klesl v posledním kvartálu letošního roku oproti předchozímu čtvrtletí o necelých tři tisíce klientů, konkrétně 2700 zákazníků, a ocitl se na hodnotě menší než 400 tisíc.

Lukáš Polák: Počet zákazníků digitální kabelovky UPC klesl pod 400 tisíc, freeSAT mírně narostl

Satelitní služba Skylink přidala od úterý 11. února do své programové nabídky další tematickou stanici z rodiny kanálů MTV. Po MTV Rocks a MTV Dance se zde objeví MTV Hits.

Lukáš Polák: Po MTV Rocks a MTV Dance přidá satelitní operátor Skylink do nabídky i MTV Hits

ebf 24 - tip duben

Za opravdu revoluční je možné označit vysílání nového hudebního kanálu Dooloop na satelituAstra, pozice 19,2 stupně východně. Stanice, kterou do svého portfolia přidal mediální dům RTL Deutschland funguje ve dvou rovinách, nejen jako lineární, ale zároveň i jako nelineární program.

Lukáš Polák: Revoluční nekódovaný hudební kanál na Astře: Ukazuje na plno možnosti hybridní TV

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).