Hlavní navigace

Rádio Dálnice u Jihlavy supluje veřejnou službu: pomáhá řidičům na rozkopané D1

26. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komerční stanice, která měla ambici pokrýt signálem celou dálnici D1, momentálně vysílá pouze v Jihlavě a okolí. Dopravní zpravodajství zaměřuje na kritický úsek mezi 113. a 110. kilometrem.

Do zelí veřejnoprávnímu Českému rozhlasu leze u Jihlavy komerční Rádio Dálnice provozované Radimem Pařízkem. Ve svém vysílání se zaměřilo na pomoc řidičům na opravované dálnici D1. Zaměřuje se přitom především na kritický úsek mezi 113. a 110. kilometrem, kde je nyní díky rekonstrukci provoz zúžen ve směru na Prahu do jednoho jízdního pruhu. „Často se zde tvoří kolony, které prověřují pozornost i nervy řidičů,“ konstatuje provozovatel stanice.

K TÉMATU: Rádio Dálnice zahájilo vysílání na první frekvenci pro Jihlavu

KL24

Rádio Dálnice, které vysílá na frekvenci 99,4 MHz, zařazuje dopravní zpravodajství každých patnáct minut. „Posluchači se aktuálně dozví, jaká je situace v místě zúžení, délku kolony a čas, který pravděpodobně v koloně stráví, než se dostanou na volnou část dálnice,“ uvádí provozovatel. Rádio Dálnice aktuálně využívá jen několik málo frekvencí, usiluje však o získání celé kmitočtové sady, jež pokrývá celou dálniční síť D1 a o niž kvůli žalobám jiných provozovatelů loni přišlo.

„Kompletní kmitočtová síť, která by měla pokrýt dálniční úseky a důležité rychlostí komunikace bude zprovozněna až v následné době. Jejímu rozjezdu v minulosti zabránily podáním žalob některé konkurenční rozhlasové stanice a až v současné době se daří úspěšně soudní řízení dokončovat. Hodně v tom pomohla i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která udělením licence vyjádřila projektu Rádia Dálnice podporu coby významnému komunikačnímu kanálu rychlých a aktuálních dopravních informací, tolik žádaných řidiči nejen z České republiky,“ slibuje Rádio Dálnice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).