Hlavní navigace

Foursquare opouští Google Maps a nasazuje OpenStreetMap

Daniel Dočekal

Foursquare oznámili přechod na  OpenStreetMap a konec používání Google Maps. Využívají k tomu technologické řešení startupu  MapBox a podle Foursquare nové řešení nabízí otevřenější možnosti v designu i funkčnosti. Prvotním důvodem ke změně nicméně byla změna cenových podmínek pro využívání Google Maps API.

Foursquare oznámili přechod na  OpenStreetMap a konec používání Google Maps. Využívají k tomu technologické řešení startupu  MapBox a podle Foursquare nové řešení nabízí otevřenější možnosti v designu i funkčnosti. Prvotním důvodem ke změně nicméně byla změna cenových podmínek pro využívání Google Maps API.

Zdroj: foursquare is joining the OpenStreetMap movement! Say hi to pretty new maps!

Našli jste v článku chybu?
1. 3. 2012 20:59
LudaL (neregistrovaný)

Což už právě není od předposlední aktualizace pravda. Teď už je možné přepínat jen mezi openstreet, mapquest apod. Tedy pokud nepoužiješ nějaký opičí script.

1. 3. 2012 15:22
tdvorak (neregistrovaný)

Geocaching ale umoznuje nad jednou mapou prepinat podklady od mnoha poskytovatelu, ne? Google, bing, openstreetmap... V systemech, kde vyuzivame k necemu mapy taky prechazime na openstreetmaps, vsude tam, kde to neni problem. Jen ta API nejsou tak vymakana, ale openlayers neni spatne.