Hlavní navigace

Foursquare

Yelp ve ztrátě 1,3 milionu USD za čvrtletí. Neumí porazit konkurenci

Investorům Yelpu se nelíbí ztráta okolo milionu dolarů. Co by asi říkali, kdyby měl ztrátu jako Twitter či některé další internetové služby.

Daniel Dočekal

30. 7. 2015 8:58
Doba čtení: 2 minuty

Twitter chystá spolupráci s Foursquare. Určování pozice bude přesnější

Nejen ulice, ale i restaurace nebo podnik. Databáze dříve vládnoucí lokalizační služby tak nachází další využití.

Jan Beránek

24. 3. 2015 17:03
Doba čtení: 1 minuta

Jak se vede Swarmu? Zrušil veřejné plány a přichází s posíláním vzkazů

Myšlenka, že lidé budou zveřejňovat, kam se chystají, zřejmě nefungovala. Swarm, který se vydělil z Foursquare, přichází se změnou.

David Slížek

13. 3. 2015 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Lunchtime definitivně mizí z českého webu. Střídá ho Zomato

Prvním prosincem se začíná datovat ostré fungování indického Zomata v ČR. To pohřbilo značku koupeného Lunchtime i slovenského Obedovat.sk a zkouší se prosadit pod globálním logem.

Jan Beránek

1. 12. 2014 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Ostravské Futruy chce vybírat restaurace i zboží přímo na míru

Foursquare, Yelp, cenové srovnávače a kousek Zootu. Futruy má být platformou, ze které mají pro sebe něco vytěžit jak běžní uživatelé, tak firmy a velké značky.

Jan Beránek

1. 8. 2014 10:17
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare dělá tečku za minulostí. Změní aplikaci a má i nové logo

Po kontroverzním rozštěpení služby na dvě části a přesunu check-inu do aplikace Swarm teď firma ukázala, jak se brzy změní samo Foursquare.

David Slížek

23. 7. 2014 19:10
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare už neumožňuje check-in, musíte si pořídit Swarm

Přizpůsobit se nebo jít. Klasické dvě možnosti, když se vývojáři rozhodnou, že zcela nesmyslně změní aplikaci. A hlavně, pozor na soukromí!

Daniel Dočekal

21. 7. 2014 8:54
Doba čtení: 2 minuty

Foursquare chce od firem začít vybírat peníze za přístup k databázím

Firmy či uživatele využívající velmi silně data z databází Foursquare zřejmě čeká zpoplatnění. Foursquare více a více potřebuje peníze.

Daniel Dočekal

30. 6. 2014 9:03
Doba čtení: 2 minuty

Proměna Foursquare začala. Swarm už je ke stažení v aplikačních obchodech

Hlásit se v kavárnách a sledovat, kdo je v okolí, má být v nové éře Foursquare doménou aplikace Swarm. Z původní služby by se měla stát spíš konkurence pro Yelp.

Jan Beránek

16. 5. 2014 13:46
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare čeká štěpení, spustí Swarm a půjde proti Yelpu

Klasická checkovací aplikace se rozdělí na dvě. Jedna bude určena jenom k hlášení místa a soutěžení s přáteli a druhá by měla pomáhat svým uživatelům objevovat nová místa.

Jan Beránek

2. 5. 2014 13:38
Doba čtení: 1 minuta

Reklamy na Foursquare se otevřely všem zadavatelům, cílí podle blízkosti

Foursquare po měsících betatestování vstoupilo do fáze, kdy se kromě ladění pokusí na svých službách také vydělávat peníze. Možnost zadávat reklamy otevřela všem firmám.

David Slížek

14. 10. 2013 15:41
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare v Česku má přes 45 tisíc lidí, nových přibývá pomaleji než dříve

Počítání uživatelů Foursquare v Česku se přestěhovalo na GoSquare.cz. Momentálně ukazuje 45 602 uživatelů. Celosvětově tato geolokační služba registruje přes 40 milionů lidí.

Daniel Dočekal

23. 9. 2013 14:47
Doba čtení: do minuty

Google Latitude končí 9. srpna

Latitude končí 9. srpna bez přímé faktické náhrady, byť něco najdete v Google+. Pokud čerstvě zaktualizujete Mapy Google, Latitude už v nich tak jako tak není.

Daniel Dočekal

10. 7. 2013 17:03
Doba čtení: 2 minuty

Foursquare umožní cestovat v čase

Pokud chcete vidět vizualizaci toho, kde jste se na Foursquare přihlašovali, můžete použít Foursquare Time Machine. A pokud mohu dodat, nenechte si to ujít.

Daniel Dočekal

15. 6. 2013 10:12
Doba čtení: do minuty

Foursquare nabízí interaktivní vizualizaci dat z posledních 500 milionů checkinů

Interaktivní vizualizace dat za poslední tři měsíce, u které se můžete podívat dokonce doslova na celý svět.

Daniel Dočekal

20. 1. 2013 9:34
Doba čtení: do minuty

Foursquare chystá změny Pravidel týkající se i soukromí

Změna Pravidel u Foursquare – www.foursquare.com – je přichystaná na 28. ledna 2013 – přinese několik zásadních změn týkajících se soukromí. První je zobrazování plných jmen – končí tak nesmyslné zobrazování jména uživatele v podobě „Daniel D.“ – tedy nezobrazování příjmení. Plná jména přitom Foursquare zobrazoval ve vyhledávání – v klasickém zobrazování ale bylo často značně obtížně zjistit o koho vlastně jde.

Daniel Dočekal

2. 1. 2013 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare má novou hlavní stránku pro nepřihlášené, podstatně užitečnější

Foursquare – www.foursquare.com – má novou hlavní stránku pro nepřihlášené uživatele a nutno dodat, že tato nová podoba je podstatně užitečnější a také mnohem lépe vysvětluje, k čemu je vlastně možné Foursquare používat. 

Daniel Dočekal

16. 10. 2012 10:21
Doba čtení: do minuty

Vyplatí se dávat na Facebook fotky koťátek? Rady firmám, jak vstoupit na sociální sítě

Podnikáte nebo máte firmu a rádi byste využili potenciálu sociálních sítí, ale nevíte jak na to? Jste v této oblasti začátečníci? Chcete vědět, za co se vyplatí platit a za co ne? Právě vám je určen rozhovor s konzultantem v oblasti sociálních sítí Adamem Zbiejczukem.

Anna Filkuková

17. 8. 2012 6:30
Doba čtení: 10 minut

O2 se chce pokusit o Super Swarm ve Foursquare

V pátek 20. dubna se uskuteční v O2 Experience Centre (v obchodním centru Chodov na Praze 4) pokus o získá Foursquare Super Swarm Badge. Pokud se budete chtít podílet, tak čas je mezi 18:00 až 21:00 hodin. Super Swarm vyžaduje přítomnost (a přihlášení se) alespoň 250 lidí během tří hodin. O Super Swarm se pokoušelo před pár lety WebExpo a skončilo to poněkud skandálem (viz Škandál – Super Swarm FourSquare Badge na WebExpo je podvod), Super Swarm nicméně vznikl. Pak byl vyhlášen pokus na Google…

Daniel Dočekal

18. 4. 2012 14:13
Doba čtení: 1 minuta

Girls Around Me už v AppStore nenajdete. Zablokována je i u FourSquare

Girls Around me (zde byla v AppStore) byla stažena z AppStore a zablokována FourSquare. Šlo o praktickou demonstraci toho, jak může být užívání LBS (Location Based Services) potenciálně nebezpečné. Girls Aroudn Me používala údaje z FourSquare a Facebook check-inů pro zobrazení toho, kde se ve vašem okolí nacházejí ženy a dívky. A navíc vybízela uživatele, aby se s nimi kontaktovali. Ideální pro seznámení se chtivé muže. Ale také ideální pro kohokoliv, kdo by měl poněkud horší úmysly.

Daniel Dočekal

1. 4. 2012 13:58
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare opouští Google Maps a nasazuje OpenStreetMap

Foursquare oznámili přechod na  OpenStreetMap a konec používání Google Maps. Využívají k tomu technologické řešení startupu  MapBox a podle Foursquare nové řešení nabízí otevřenější možnosti v designu i funkčnosti. Prvotním důvodem ke změně nicméně byla změna cenových podmínek pro využívání Google Maps API.

Daniel Dočekal

1. 3. 2012 8:23
Doba čtení: do minuty

Foursquare účet má v Česku zhruba 16 tisíc lidí, podívejte se na žebříček značek

Jedničkou mezi značkami je celosvětově MTV, v Česku je to Scuk.cz. Nejnavštěvovanějším místem je pravděpodobně Hlavní nádraží a zdatně mu konkuruje Letiště Praha Ruzyně. Pro šestnáct tisíc lidí v Česku je Foursquare zábavou i užitečnou pomůckou.

Daniel Dočekal

17. 1. 2012 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Proč Facebook kupuje Gowallu

Ačkoli ji zatím žádná z obou stran oficiálně nepotvrdila, páteční zvěst o tom, že Facebook koupil geolokační službu Gowalla, už internetový svět bere jako hotovou věc. Jaká motivace mohla obě strany k transakci dovést a co pro ně znamená?

Redakce

6. 12. 2011 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Facebook koupil Gowallu, doposud hlavního konkurenta Foursquare

Podle CNN Money koupil Facebook Gowallu (www.gowalla.com) a většina zaměstnanců, včetně zakladatele Joshe Williamse, se přestěhuje do Palo Alto, do centrály Facebooku. Zajímavé na koupi je hlavně to, že „zdroj“ hovoří o „perfektní shodě“ a o tom, že tým Gowally bude pracovat na nové Timeline, tedy nové podobě Facebooku (která stále není spuštěna ani dva měsíce po původním termínu).

Daniel Dočekal

4. 12. 2011 10:22
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare 4.0 (Radar) představuje (opět trochu děsivou) budoucnost sociálních sítí

Nakažlivost sdílení čehokoliv v reálném čase přivedla Foursquare k podivné myšlence – bude vás a vaše přátele sledovat nepřetržitě a informovat vzájemně o čemkoliv, co uzná za vhodné.

Daniel Dočekal

20. 10. 2011 6:25
Doba čtení: 3 minuty

Z MIF 2011: Foursquare dostal na frak od restauratéra

Restauratér Matouš Petráň, který patří k českým průkopníkům geolokačního marketingu,byl v dubnu na Communication Wednesday, co se týče sociální sítě Foursquare, optimistou. O půl roku později se však z něj stal opatrný skeptik. Podle Petráně uživatele pomalu přestává bavit se stále někde checkovat. Chybí česká verze. Ověřování venues probíhá stále fyzicky poštou. Zvláštní nabídky (specials) se v čase nemění. Podpora, marketingová i technická ze strany Foursquare i personálu restaurací je slabá.

Martin Vyleťal

11. 10. 2011 16:13
Doba čtení: do minuty

Foursquare skryje domácí adresu, lupiči to budou mít těžší

Autoři geolokační hry Foursquare vyslyšeli stížnosti kritiků a zavedli jednoduché bezpečnostní opatření. Ty, kdo se rádi „checkují“ i ve vlastním bytě, ochrání alespoň částečně před nežádoucí pozorností zlodějů či jiných pronásledovatelů. Zatímco dosud se zobrazovala u místa zařazeného do kategorie Domov přesná adresa, tak jako u všech ostatních, nově místo ní „cizinci“ uvidí jen toto oznámení: 

Petr Kočí

20. 9. 2011 18:12
Doba čtení: do minuty

Foursquare zavádí check-in na koncertě, filmu či sportovním utkání

Krátce po seznamech míst ohlásil Foursquare další dlouho očekávanou novinku: možnost přihlásit se na časově ohraničené události jako jsou koncerty, sportovní zápasy či filmové projekce. Foursquaristé tak mohou sledovat nejen to, kde se jejich přátelé právě nacházejí, ale také co tam zrovna dělají.

Petr Kočí

19. 8. 2011 6:15
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare spouští Seznamy míst

Foursquare zprovoznil Seznamy míst, dlouho očekávanou funkci na sdružování lokací do skupin.

Patrick Zandl

18. 8. 2011 15:34
Doba čtení: 1 minuta

Barrack Obama na Foursquare: Kdo bude mayorem v Bílém domě?

Geolokační hra Foursquare získala do řad svých uživatelů zatím největší celebritu: amerického prezidenta Barracka Obamu.

Petr Kočí

16. 8. 2011 7:56
Doba čtení: 1 minuta