Hlavní navigace

Proměna Foursquare začala. Swarm už je ke stažení v aplikačních obchodech

16. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlásit se v kavárnách a sledovat, kdo je v okolí, má být v nové éře Foursquare doménou aplikace Swarm. Z původní služby by se měla stát spíš konkurence pro Yelp.

Swarm je sice na světě, ale checkovat se mohou zatím ještě uživatelé i ve staré aplikaci Foursquare. Novinka přináší pár změn, které mají zlepšit propojování uživatelů mezi sebou. 

Po přihlášení v některé z lokalit uvidí uživatel všechny své známé v okolí a může jim napsat zprávu nebo rovnou zavolat. V případě spontánních akcí je možné poslat přátelům kolem hromadnou zprávu – třeba pozvánku na poslední chvíli.

Úspěch v herní části aplikace, ve které uživatelé sbírají trofeje za návštěvy různých kin, vegetariánských restaurací nebo kulturních akcí, se promítne i do profilových fotografií. Od začátku dostane každý uživatel k dispozici deset samolepek, které si může na svou fotku „nalepit“, jejich množství ale poroste s tím, jak bude pomocí aplikace objevovat okolí. 

ICTZ_2022_EARLY

Změn se dočkal i koncept „starostování“, respektive ovládnutí jedné z lokalit. V nové aplikaci už nebudou uživatelé soutěžit s celou světovou komunitou, ale jen mezi svými přáteli. 

Aplikace, která se stala vlajkovou lodí lokačních služeb, musela zareagovat na chování svých padesáti milionů uživatelů (v tuzemsku kolem 50 tisíc). Jen pět procent z nich totiž využívalo obě základní funkce (checkování a objevování nových lokalit) zároveň. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.