Hlavní navigace

Lokační služby

Jak se dostat ke správné přepážce? Pražský magistrát testuje interiérovou navigaci

Škodův palác v Praze je pokrytý beacony, díky kterým je možné navigovat ke správnému úředníkovi.

Jan Sedlák

28. 5. 2018 6:30
Doba čtení: 2 minuty

Ladislav Čapek (Geosense): V mapování terénu drony vidíme obrovský potenciál

Startup Geosense má dnes opravdu napilno. Spouští nový web a mobilní aplikaci zároveň, a také dostal povolení od Úřadu pro civilní letectví k mapování terénu pomocí dronů.

Jan Strouhal

4. 9. 2015 6:30
Doba čtení: 11 minut

Témata letošního roku v lokačních službách? Beacons, LBS a velká data

První českou firmou, která vystupovala na největší lokalizační konferenci Location Intelligence Summit, byli smíchovští Clever Maps. Jaké jsou v této oblasti trendy?

Ondřej Tomas

18. 6. 2014 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Proměna Foursquare začala. Swarm už je ke stažení v aplikačních obchodech

Hlásit se v kavárnách a sledovat, kdo je v okolí, má být v nové éře Foursquare doménou aplikace Swarm. Z původní služby by se měla stát spíš konkurence pro Yelp.

Jan Beránek

16. 5. 2014 13:46
Doba čtení: 1 minuta

Foursquare čeká štěpení, spustí Swarm a půjde proti Yelpu

Klasická checkovací aplikace se rozdělí na dvě. Jedna bude určena jenom k hlášení místa a soutěžení s přáteli a druhá by měla pomáhat svým uživatelům objevovat nová místa.

Jan Beránek

2. 5. 2014 13:38
Doba čtení: 1 minuta

Facebook spouští „Nearby Friends“, sdílení své polohy s přáteli

Staronová služba „Nearby Friends“ by vám na mobilním Facebooku měla umožnit zjistit, jestli se někdo z vašich přátel nenachází ve vaší blízkosti.

Daniel Dočekal

18. 4. 2014 10:02
Doba čtení: 2 minuty

Facebook kupující Waze? Možná byste se měli začít obávat

Pokud jste snad uživateli Waze, tak by možnost pohlcení této společnosti Facebookem měla znamenat zvýšené obavy. A s ohledem na vágní podmínky ochrany soukromí u Waze k tomu nejspíš je dobrý důvod.

Daniel Dočekal

14. 5. 2013 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Dlouhé je hledání cesty z nudy

Pro lokální portál nabízející souhrn zajímavých akcí a na tento víkend je stále prostor. Ani po patnácti letech se totiž v tomto oboru neobjevilo nic, co by poptávku po informacích uspokojilo. Proč?

Jiří Hlavenka

17. 4. 2012 6:30
Doba čtení: 8 minut

Ghostsquare je sociální síť mrtvých vzniklá v Česku

Sociální síť Ghostsquare je určená pro mrtvá místa. Mrtvé obce, zaniklé vesnice, opuštěná stavení. Často putujeme krajinou a netušíme, že se procházíme po místě, kde byla před pár desetiletími vesnice. Geolokační sítě – jako je Foursquare – nám doposud nabízely možnost najít místa, kde to žije. Projekt Ghostsquare, který využívá API Foursqaure jako svou platformu, nám naopak pomáhá najít místa, kde už to řadu let nežije. Prvními členy sítě Ghostsquare se stalo 143 obcí, které v České republice…

Patrick Zandl

14. 4. 2011 21:36
Doba čtení: 1 minuta

Google spouští doporučovací nástroj Hotpot pro Places

Google pokračuje v tažení na lokační služby. Novinkou je služba Hotpot, která navazuje na Google Places. Zatímco v Places můžete lokalizovat podniky, v Hotpotu je můžete hodnotit a recenzovat. Places a Hotpot mají být propojené, abyste našli „nejlepší podnik v místě“. K dispozici je i aplikace pro Android, iPhone verze přijde záhy. Web rozhraní není zatím dostupné česky a i českých podniků je zatím málo. 

Patrick Zandl

16. 11. 2010 10:35
Doba čtení: do minuty