Hlavní navigace

#FoxNewsFacts: jak si svět na Twitteru utahuje z americké Fox News

12. 1. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Expert udělal ve vysílání americké Fox News z Birminghamu muslimskou zónu, kam se lidé jiného vyznání bojí vstoupit. Na sociálních sítích to pak pěkně schytal.

„V Británii jsou dokonce celá města, jako je třeba Birmingham, která jsou zcela obývaná muslimy a ne-muslimové tam vůbec nechodí.“ Věta, kterou v rozhovoru na konzervativní americké stanici Fox News pronesl „expert na terorismus“ Steven Emerson, se zřejmě zapíše do dějin žurnalistiky jako ukázkový FUD založený na lži.

Byla přitom jen třešničkou na dortu – celé interview se totiž zabývalo tím, že v evropských státech existuje řada lokalit, kde si muslimové vládnou sami bez ohledu na zákony dané země. Ve Francii, Británii, Švédsku nebo Německu podle Emersona mají zóny, kde platí právo šaría, policie se tam neodváží vstoupit a jsou v podstatě „státy ve státech“.

BRAND

Emerson se sice později omluvil – za chybu ovšem označil jen to, že jmenoval Birmingham. Slíbil také, že pošle dar birminghamské dětské nemocnici.

Reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat a výsledkem je například hashtag #FoxNewsFacts, který se přes noc vyhoupl mezi nejsdílenější na Twitteru. A lidé Fox vůbec nešetřili:

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).