Hlavní navigace

France Telecom prý trpí sociální krizí

17. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

France Telecom si nechal zpracovat průzkum mezi svými zaměstnanci. Na francouzského telekomunikačního poskytovatele se totiž snáší kritika, protože za poslední dva roky spáchalo sebevraždu 32 jeho zaměstnanců a francouzská média píší o tom, že minimálně u části z nich mohly být příčinou sáhnutí si na život podmínky panující ve firmě. Výsledky průzkumu, které zahrnují odpovědi 80 000 lidí z celkových 102 000 zaměstnanců, naznačují, že něco opravdu není v pořádku. Například hrdých na svou firmu…

France Telecom si nechal zpracovat průzkum mezi svými zaměstnanci. Na francouzského telekomunikačního poskytovatele se totiž snáší kritika, protože za poslední dva roky spáchalo sebevraždu 32 jeho zaměstnanců a francouzská média píší o tom, že minimálně u části z nich mohly být příčinou sáhnutí si na život podmínky panující ve firmě. Výsledky průzkumu, které zahrnují odpovědi 80 000 lidí z celkových 102 000 zaměstnanců, naznačují, že něco opravdu není v pořádku. Například hrdých na svou firmu je dnes pouze 39 procent zaměstnanců, přičemž před několika lety šlo o 95 procent zaměstnanců.

MMF tip early

Tento průzkum je jen důkazem, jak vážná je sociální krize napříč France Telecom, řekl Sébastien Crozier, mluvčí odborů. Pracovníci si stěžují na stresové prostřední, mimořádnou náročnost práce a chování nadřízených. Pracovní podmínky považuje za extrémně náročné celá čtvrtina zaměstnanců. Část zaměstnanců si v průzkumu postěžovala na psychické problémy způsobené prací. Jde především o zaměstnance call-center a oddělení pro styk se zákazníky. (Aktuálně.cz)

Naopak střízlivější názory poukazují na fakt, že při demografické struktuře a faktu, že France Telecom zaměstnává přes 100 000 zaměstnanců, se počet sebevražd nevymyká francouzskému průměru. Na tyto zdroje ovšem emotivní prohlášení odborů a často ani citace médií nepoukazují.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).