Hlavní navigace

Francie uvažuje o zákazu reklamy na jídlo v TV vysílání pro děti

16. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
16. 5. 2008

Na francouzském ministerstvu zdravotnictví, mládeže a sportu probíhají v současnosti debaty o zákazu reklamy na jídlo a sladkosti v televizním vysílání, které je určeno dětem. Regulace by se měla dotknout nejen dětských televizních stanic, ale také vysílacích časů od sedmi hodin ráno do desáté hodiny večerní. Francouzský regulační úřad CSA ale upozorňuje, že by takový zákaz reklamy mohl výrazně snížit příjmy vysilatelů.

Podle CSA by zákaz reklamy na jídlo ve vysílání pro děti mohl mít negativní vliv nejen na výši příjmů z reklamy, ale mohl by ohrozit také rozvoj televizních stanic zemského digitálního vysílání. Další ohrožení se týká výroby animovaných snímků. Díky příjmům z reklamy mohou například stanice TF1 a M6 investovat do výroby animovaných snímků ročně 15,5 milionu eur, po zavedení zákazu by tato částka zcela jistě klesla. CSA se proto obává, že by zákaz reklamy mohl negativně ohrozit i postavení Francie na trhu animovaných snímků a pořadů.

cif 24 - early cena - média

Francouzské ministerstvo chce zákazem reklamy na potraviny s nízkou výživovou hodnotou pomoci v boji s dětskou obezitou, se kterou se v současnosti potýká většina západních zemí. Podle CSA není televizní vysílání a televizní reklama jediným důvodem stále se zvyšujícího počtu dětí, které trpí nadváhou nebo obezitou, a proto doporučuje, aby ministerstvo svůj záměr konzultovalo také s vysilateli a zadavateli reklamy.

Zdroj: Rapid TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).