Hlavní navigace

Francouzské četnictvo nasadí místo Windows XP systém Ubuntu

Jiří Macich ml.

Francouzské četnictvo přechází z Windows XP na Ubuntu. Přechod na open-source řešení začal již před několika lety. Do provozu už byl nasazen kancelářský balík Openoffice.org, e-mailový klient Mozilla Thunderbird či webový prohlížeč Mozilla Firefox. Nyní tedy dochází i na operační systém. Ubuntu bude nasazeno na 70 000 desktopových počítačů. Migrace bude ale probíhat postupně a dokončena by měla být až v letech 2013–2014, takže deadline je zřejmě ukončení podpory Windows XP ze strany Microsoftu.…

Francouzské četnictvo přechází z Windows XP na Ubuntu. Přechod na open-source řešení začal již před několika lety. Do provozu už byl nasazen kancelářský balík Openoffice.org, e-mailový klient Mozilla Thunderbird či webový prohlížeč Mozilla Firefox. Nyní tedy dochází i na operační systém. Ubuntu bude nasazeno na 70 000 desktopových počítačů. Migrace bude ale probíhat postupně a dokončena by měla být až v letech 2013–2014, takže deadline je zřejmě ukončení podpory Windows XP ze strany Microsoftu. Francie je open source tradičně relativně hodně nakloněná. (Pooh.cz)

Našli jste v článku chybu?
31. 1. 2008 22:03
Vojta2 (neregistrovaný)
V tom má naše policie ohromnou výhodu - podpora psacích strojů jentak neskončí...
1. 2. 2008 20:16
Jak vidíte, nejsem žádný znalec francouzských ozbrojených složek :)- Takže jsem se spokojil s překladem slůvka paramilitary ze zprávy AFP, aniž bych nad tím nějak přemýšlel. Zprávičku jsem opravil. Díky za upozornění.