Hlavní navigace

Bezplatné e-knihy na Amazonu přehledně prohledávatelné

Marek Janouš

Amazon průběžně snižuje cenu některých e‑knih nakrátko i na nulu, avšak tyto lákavé dočasné nabídky na něm nelze snadno vyhledávat. Chopili se toho tedy dva podnikavci — Jürgen Horn a Mike Powell — a spíchli Freebook Sifter, za kterým je skript, který prozatím jen jednou denně (a to zhruba v poledne GMT) prochází Amazon a bezplatné knížky hledá.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon průběžně snižuje cenu některých e‑knih nakrátko i na nulu, avšak tyto lákavé dočasné nabídky na něm nelze snadno vyhledávat. Chopili se toho tedy dva podnikavci — Jürgen HornMike Powell — a spíchli Freebook Sifter, za kterým je skript, který prozatím jen jednou denně (a to zhruba v poledne GMT) prochází Amazon a bezplatné knížky hledá.

Knížky jsou nejen roztříděny podle kategorií, jak si všimnete ihned, ale upozorňujeme i na možnost vytřídění podle jazyka — vlevo dole — a na obecné prohledávání — vpravo nahoře.

Autoři doporučují pozornosti také kategorii „Added Today“ — „přidáno dnes“ — jelikož právě v ní lze občas objevit poklady bezplatné jen nakrátko. Pro Wired však přiznávají, že skript spouštěný zatím jen jednou denně promíjí některé nabídky ještě krátkodobější.

Amazonu by Freebook Sifter snad neměl vadit. Jeho tvůrci jsou zapojeni do affiliate programu, a z bezplatných knih sice samozřejmě nemají nic, ale už teď podle statistik vidí, že lidé odkázaní na Amazon často pokračují i nákupem knížek placených. Z toho i Mike a Jürgen už nějaké drobné dostanou, třebaže na zbohatnutí to asi nikdy nebude.

Našli jste v článku chybu?